Щепкінці підкорили столицю
22 лютого на сцені Київського академічного театру на Липках відбулись гастролі Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна.
Підкоривши столицю та зібравши три аншлаги щепкінці презентували киянам кращі вистави сезону – трагікомедію «Хто винен?» за п’єсою І.Карпенка-Карого «Безталанна» (режисер-постановник – А.Меженін) та казку «Лускунчик» за твором Е.Гофмана (режисер-постановник Р.Козак), в яких відчувається биття пульсу сучасного життя.
Щодо вистави «Хто винен?», таку українську класику столичний глядач ще не бачив. Видовище приголомшує, зачаровує, вражає! На сцені Київського театру вирувало пристрасне, майже божевільне кохання. Гнат (Ю.Кулик) кохає Варку (С.Кулик), але одружився на Софії (М.Корінна), Варка кохає Гната, але пов’язала своє життя із Степаном (О.Середа). Усе це відбувається на тлі заздрісних пліток та подій «підгледених» із-за паркану. Але треба зупинитись на головній і принциповій акторській удачі, яка додає виставі глибинний художній вимір – це роль Ганни у виконанні народної артистки України Євгенії Серебрякової. Усе в цій роботі неочікуване, непередбачене і радісно нове. Цю артистку знають, люблять і шанують в Україні і їй, як завжди, вдалося довести свою майстерність. Тонкого, але досить ефектного забарвлення додали виставі артисти балету, особливий присмак створили твори у виконанні Вакарчука та Джамали.
Неабиякий інтерес у глядачів викликала і вистава «Лускунчик» Е.Гофмана у постановці Р.Козака. Щепкінці створили справжнє фантастичне дійство, яке супроводжувалося музикою П.Чайковського та додатковими спецефектами. Вистава пройшла яскраво, динамічно, весело та мальовничо.
Впродовж усієї вистави запрошені діти із захопленням спостерігали за казковими подіями, які розгорталися на сцені театру на Липках. Загадкова, фантастична, магічна стихія перенесла їх у світ мрій, пригод та дивовижної казки про Лускунчика, де відважна дівчинка Марі з хоробрим Лускунчиком вступають у боротьбу з усіма «Мишами буденності», щоб наповнити світ теплом, щирістю й любов’ю. У цьому їм віддано допоміг хрещений батько Марі – Дросельмаєр, продемонструвавши величну сутність людини в усіх її проявах.
Київ дуже тепло та по-батьківськи зустрів сумчан. Після завершення вистав митців Сумського театру імені М.С. Щепкіна щедро вітали гучними оваціями, чарівними квітами та вдячними викликами «Браво».