БК «Федорченко» запідозрили у фінансових махінаціях

snymok-ekrana-2017-02-12-v-23-11-17

Минулого понеділка, 6 лютого відбувся тендер (через електронну систему “Прозоро”) по реконструкції стадіону “Авангард” у м.Суми. Виграла його ТОВ “Будівельна виробничо-комерційна компанія “Федорченко” запропонувавши рекодно низьку ціну – 18,5 мільйонів гривень. При цьому стартова ціна, яку погоджувало Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради (воно ж є і замовником реконструкції) була 32,062 мільйонів гривень, тобто ціна була знижена майже вдвічі.

snymok-ekrana-2017-02-12-v-23-12-52

Здавалося б, все добре, і громада має виграти з того, що ціну так кардинально знижено, однак експерти б’ють на сполох. Навіть за приблизними підрахунками, згідно оприлюднених вимог, суми у 18,5 мільйонів гривень не вистачить навіть на будівельні матеріали, не кажучи вже про заробітну плату, прибуток і податки. І це при тому, що навіть у початкову ціну в розмірі 32,062 мільйона гривень не було закладено підвищення мінімальної плати, яку відбулася з 1 січня цього року – тобто демпінг, до якого вдалася БК “Федорченко” ще більший, ніж в реальності (з вини Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, яке забуло внести відповідні зміни).

Тоді виникає питання: чому БК “Федорченко” так знизила ціну і як вона може виконати відповідні будівельні роботи? А ніяк. Щоб виконати умови Замовника у БУ є кілька варіантів:

  1. Поетапно піднімати ціну будівництва. Дійсно, це досить поширене явище і досить часто, завдяки таким діям остаточна ціна об’єкту значно більша, від початкової. Переплата може сягати й 20 мільйонів!
  2. Компанія може спробувати уникнути оподаткування, і таким чином мінімізувати свої витрати під час реконструкції “Авангарду”. Оскільки роботи там багато, то втрата від такого ухиляння від податків для держави і в тому числі й для міста Суми може сягати мільйонів гривень.
  3. БК “Федорченко” може замінити якісні матеріали для реконструкції, на більш дешеві та не якісні аналоги. При такому підході чекати нової реконструкції довго не доведеться, та чи виграє від того громада – питання спірне. Додамо, що спочатку компанія планувала лише на матеріали витратити 18,67 млн.грн без ПДВ (тобто разом із податком – 22,4 млн. грн), про що свідчать документи, які знаходяться у відкритому доступі в системі “Прозоро”: snymok-ekrana-2017-02-13-v-09-17-54
  4. Освоїти виділені 18,5 мільйонів гривень, а потім припинити реконструкцію. Це також поширена практика, після чого об’єкт консервується і переходить в розряд довгобудів. Таких “довгобудів” у Сумах багато і не дуже хотілося б, щоб кількість їх росла…
  5. Компанія “Федорченко” просто вирішила стати великим меценатом, і докласти своїх 10-15 мільйонів для виконання робіт згідно вимог Замовника та на радість усіх сумчан – такий варіант, хоча і дещо фантастичний, теж має право на життя.

Який же вихід із цієї ситуації? А вихід дуже простий – у контракті, який буде підписувати із ТОВ “Будівельна виробничо-комерційна компанія “Федорченко” Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради треба прописати один дуже важливий пункт, про заборону підіймати ціну, а також додати серйозні штрафні санкції за порушення його умов.

Як стало відомо сайту “Сумські дебати”, даним тендером уже зацікавилася громадськість, представники якої взяли його виконання на свій контроль і в разі порушення умов, будуть вимагати, жорсткого реагування з боку органів прокуратури та МВС як Замовника, який допустив такі махінації, так і Виконавця.

Нагадаємо, це вже третій тендер по реконструкції стадіону “Авангард”, який проходить за останні пів року. Попередні також закінчилися грубими порушеннями та були скасовані.

Поділитися в соціальних мережах