На Сумщині мати підвела сина під кримінал через домашнє насильство

До працівників поліції Сумського району за допомогою звернулася 55-річна місцева жителька Новоселиці. Вона розповіла, що її нетверезий син вкотре влаштував удома дебош. Їй також «дісталося», але вона змогла втекти. Проте зараз потрапити назад до свого помешкання не може – син зачинився зсередини і не пускає її додому.

За вказаною адресою виїхали правоохоронці. Вони зʼясували, що це не перша така сварка, вчинена чоловіком. Будучи у нетверезому стані, він втрачає будь-яку людську подобу, і свою лють виливає на всьому, що потрапляє під руку, навіть на рідну матір. А протверезівши, не памʼятає, що чинив напередодні.

«Чоловік і сам визнає, що іноді зловживає спиртним, від чого, врешті-решт, страждає його мати, – коментує Андрій Сердюк, начальник Сумського районного відділу поліції. – Востаннє під час проведення медичного обстеження на стан алкогольного сп’яніння, у його крові доза оковитої перевищувала допустиму норму в 14,5 разів. Крім того він уже перебуває на обліку за сімейне насилля та має багатий кримінальний досвід. Але, не дивлячись на це, його мати відмовилась проходити медичне обстеження і документувати завдані побої».
Відтак, на чоловіка правоохоронці склали черговий адміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП.

Однак, за словами Сергія Стативи, заступника начальника Управління превентивної діяльності ГУНП – начальника відділу дільничних офіцерів поліції, від 11 січня 2019 року відповідальність за сімейне насилля значно посуворішала. «Учора набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, – говорить він. – Зокрема, введено в дію статтю 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство». Відтепер у відповідності з її вимогами зловмисники можуть отримати покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років. При цьому бажання жертви не притягувати кривдника до кримінальної відповідальності може і не бути врахованим – для відкриття кримінального провадження достатньо буде лише задокументувати сам факт передбаченого законом злочину».

Поділитися в соціальних мережах