У прокуратурі Сумщини прокоментували резонансне затримання співробітника НАБУ

Прокуратурою Сумської області спільно зі Службою безпеки в Сумській області в рамках кримінального провадження задокументовано факт вимагання двома особами, стосовно одного з яких було достатньо підстав вважати діючим співробітником Національного антикорупційного бюро України, 300 тисяч доларів США неправомірної вигоди від власниці торговельної марки та мережі магазинів за припинення щодо неї кримінального переслідування та закриття кримінального провадження.

У подальшому на прохання підприємниці в одному з київських ресторанів вимагачі погодились зменшити вдвічі суму неправомірної вигоди. Вказаний факт також зафіксовано належним чином.
У п’ятницю, 19 травня 2017 року, працівники прокуратури Сумщини та СБУ в Сумській області в м. Київ поблизу одного зі столичних закладів затримали двох чоловіків безпосередньо після отримання ними 150 тисяч доларів США від власниці торговельної марки.

У суботу, 20 травня 2017 року, обом затриманим в порядку ст. 208 КПК України вручено повідомлення про підозру за ч. 5 ст. 27/ ч. 4 ст. 368 (пособництво у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі) КК України. За клопотанням прокуратури сьогодні, 22 травня 2017 року, одному з підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 15 млн грн, його спільнику – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 3 млн грн.

Досудове розслідування проводиться слідчим відділом Служби безпеки України в Сумській області, процесуальне керівництво здійснює прокуратура Сумської області. На даний час триває комплекс слідчих та процесуальних дій, спрямований на встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, зокрема перевіряється інформація про те, що затриманий був звільнений з Національного антикорупційного бюро України.

Довідково: санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна

Поділитися в соціальних мережах