У Сумській РДА пояснили, що плаває у Пслі

Ситуація із забрудненням річки Псел обурила сумчан і викликала паніку в обговореннях. Причиною виникнення такого резонансу став пост сумчанина Олександра Шкуропата, котрий оприлюднив відео, на якому видно, начебто річка в районі очисних споруд біля Старого Села повністю вкрита фекаліями, котрі, на думку автора відео, були викинуті з міської каналізації.

Відео одразу викликало широкий суспільний резонанс, сумчани почали його масово поширювати.

У той же час, головний інженер комунального підприємства “Міськводоканал” Йосип Тисівський стверджує, що на поверхні річки плавають зовсім не фекалії. За його словами, ажіотаж спричинило відмирання донного мулу – це відбувається внаслідок аномальної спеки та відсутності опадів. “У звязку з тим, що протягом декількох років у нас не було паводків, русло річки Псел не очищується, і весь той донний мул там і живе. У таку жарку погоду, особливо на отаких перепадах, через нестачу кисню, цей активний залишковий мул, донний мул річковий, він спухає і піднімається назовні”, – говорить спеціаліст.

Відповідь на питання “Що плаває у Пслі?” могла б дати Державна екологічна інспекція у Сумській області, однак її представник Наталія Троян повідомила, що перевірка води у Пслі не проводилась, оскільки звернень від громадян з цього приводу не надходило: “На даний момент перевірка не проводилась, бо з нинішнім законодавством для проведення перевірки потрібно погодження Державної регуляторної служби України, на підставі офіційного звернення громадян. До Державної екологічної інспекції в Сумській області офіційно звернень від громадян міста не надходило, тільки в мережі інтернет”.

Оскільки інцидент стався в Сумському районі, вирішили звернутися до Сумської районної державної адміністрації за коментарями. За словами першого заступника голови РДА Едуарда Кучменка, у районі занепокоєні ситуацією, що склалася. “Наразі, у мене теж не дуже багато інформації, але ми дуже занепокоєні тим, що сталося. Наразі, за розпорядженням голови районної адміністрації створено робочу групу, котра має дослідити це питання і вирішити, що робити далі”, – сказав пан Кучменко.

У районному відділі з питань житлово-комунального господарства та будівництва Управління розвитку сільських територій повідомили, що про ситуацію з очисними спорудами поблизу Старого села (і не тільки його) знають давно і навіть звертались до міської влади Сум за допомогою у її вирішенні, однак компромісу досягти так і не вдалося. Ось що говорить з цього приводу начальниця відділу  Олена Семікопенко: “Ми неодноразово зверталися і до керівництва міста, і до керівництва КП “Міськводоканал” з проханням підключити село Сад та Косівщину до міської мережі каналізації. Справа в тому, що у Косівщині є власна скважина, але оскільки село постійно розширюється, будуються нові будинки, які треба підключати, то потужностей цієї скважини недостатньо, аби повністю забезпечити потреби цих сіл. Однак, ані влада міста, ані комунальне підприємство не погодились нам допомогти. Вони або взагалі відмовляють, або ставлять такі умови, які просто неможливо виконати”.

За словами еколога Юрія Янішевського, мережі “Міськводоканалу” в Сумах є достатньо старими. Вони побудовані ще у 60-70-х роках і знаходяться у не дуже гарному стані. Тому надзвичайні ситуації можуть траплятися. “У 2011 році вони на перспективу проводили аудит і робили техніко-економічне обгрунтування ремонту мережі каналізації. Тоді, мені здається, мова йшла про 102 млн. грн”, – додав експерт.

Що ж таки плаває у Пслі? І чи не загрожує сумчанам та жителям району екологічна катастрофа, зрозуміло стане лише в результаті перевірки. Сподіватимемось, що вона все ж таки буде проведена, а також будуть вжиті необхідні заходи для створення безпечних умов для людей.

Поділитися в соціальних мережах