На що жителі Сумщини витрачають гроші?

Згідно з офіційними даними Головного управління статистики в Сумській області, сукупні витрати в середньому за місяць в розрахунку на одне домогосподарство становлять 5448 грн, що на 558 грн більше, ніж у минулому році, і на 1811 перевищують показник 2014 року. При цьому з  5,5 тис. грн, які витрачає одне домогосподарство в Сумській області, 86% складають споживчі витрати, а 14 – неспоживчі (витрати домогосподарства на допомогу родичам та іншим особам, витрати на покупку нерухомості, капітальний ремонт, будівництво житла та господарських будівель, придбання акцій, сертифікатів, валюти, сплату податків та інших обов’язкових платежів).

Варто відзначити, що дані наведені середньо по всім домогосподарствам. Тобто, деякі сім’ї можуть складатися з пенсіонерів, які, наприклад, витрачають більше грошей на ліки, а якщо і купують алкоголь, то для того, щоб розрахуватися зі знайомим за ремонт холодильника. Інші сім’ї, навпаки – молодь, де багато дітей і більше грошей йде на освіту або взуття і одяг. Втім, ці значення показують загальну картину життя жителів Сумської області.

Якщо говорити про споживчі витрати, то близько половини своїх грошей, а саме 45,2%, люди витрачають на продукти і безалкогольні напої. Відзначимо, що цей показник найменший протягом із 1999 року по 2016 рік. Найбільше на їжу, а це 70,9% від доходу, люди витрачали в 2000 році, коли на інші потреби грошей практично не залишалося. На алкогольні напої в середньому йде 2,1%. На непродовольчі товари залишається 38,7%. З них на взуття і одяг доводиться 4,5%. На оплату житла, води, енергії газу та інших видів палива доводиться виділяти з сімейного бюджету близько 16,9%.

А на предмети домашнього вжитку припадає близько 1,6% від сукупного сімейного бюджету і 2,6% йде на різні товари і послуги. При цьому кожна сім’я витрачає на здоров’я близько 4,3% свого загального доходу. На транспорт припадає 3,5%. Зв’язок і інтернет забирає ще 2% заробітку. На освіту в середньому доводиться витратити 0,7%. У ресторани жителі області хоч і не так часто, але все ж ходять. На цю статтю витрат припадає 1,2%. Заплативши за комуналку, їжу, непередбачені розтрати і інші потреби, на відпочинок, похід в кіно або театр залишається всього лише 1,4%.

Багато сумчан звикли обирати те, що подешевше, часто відмовляючи собі в життєво-необхідних вітамінах, молоці і якісних продуктах, не кажучи про делікатеси у вигляді гарної риби або свіжого м’яса.

Джерело: https://www.0542.ua/

Поділитися в соціальних мережах