У Сумах ціни зросли на 35%

Фахівці відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів на виконання доручення міського голови промоніторили роздрібні ціни на продукти харчування, лікарські засоби та пально-мастильні матеріали, які реалізуються на території міста.

Зокрема, відслідковували ціни на продукти харчування в магазинах та ринках, лікарські засоби в аптеках, пально-мастильні матеріали на АЗС, розташованих на території міста станом на 14 лютого.

Моніторинг роздрібних цін на продукти харчування проводився у мережевих супермаркетах «ЕКО» ТОВ «ЕКО», «АТБ маркет» ТОВ «АТБ маркет», «Сільпо» ТОВ «Сільпо фут», «Їжачок» ТОВ «Гермес-Суми», «Кошик» ТОВ «Меркурій і К», «Амбар» ТОВ «Амбар маркет»; «Сам маркет» ТОВ «Весела торбинка».

Відповідно до аналізу проведеного моніторингу роздрібних цін на продовольчі товари станом на 1 січня поточного року в порівнянні з 1 січня минулого року середні ціни підвищились на 35%. В об’єктах торгівлі найбільше здорожчали птиця (34,5%), свинина (33%), яловичина (30,9%), яйця (30%) та сметана (30%). На ринках найбільше у ціні зросли сало (54,5%), яйця (40%), молоко домашнє (36,3%), крупа перлова (27,3%), свинина (26%), яловичина (25%), м’ясо свійської птиці (23%).

Під час моніторингу в 22 аптечних закладах міста роздрібних цін на 23 лікарські засоби вітчизняного виробництва, на які запроваджено державне регулювання цін, встановлено, що станом на 14 лютого поточного року у порівнянні із листопадом 2016 року роздрібні ціни на лікарські засоби зросли. Найбільше підскочила вартість ібупрофену 200 мг № 50 (38,4%), парацетамолу 500 мг № 10 (42,1%), цитрамону форте. № 10 (40,5%), ремантадину № 20 (24,3%), амізону 0,25 № 20 (24,1%), гепарин гелю 30 (24,5%). Лише на вугілля активоване № 10 середні роздрібні ціни знизились на 12,5%.

Моніторинг роздрібних цін на пально-мастильні матеріали, проведений відповідно до інформації обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, показав, що станом на 3 січня поточного року у відсотковому відношенні найбільше зросло дизельне паливо (21,8%).

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах