«Відродження» закликає Уряд у разі прийняття пенсійної реформи зберегти субсидії всім пенсіонерам

У разі прийняття пенсійної реформи та підвищення виплат для пенсіонерів Уряд має знайти рішення, як зберегти для них субсидії на комунальні послуги. Про це заявив представник «Відродження» у Сумській облраді Юрій Меєрович.

Депутат пояснив: у разі прийняття пенсійної реформи відбудеться суттєве підвищення пенсій для понад 5 мільйонів громадян. Але разом з тим частина з них можуть втратити право на субсидію.

«Відродження» підтримало пенсійну реформу в першому читанні, оскільки ми розуміємо, що більше не можна чекати з рішенням про підвищення пенсій: воно має відбутися якнайшвидше, бо для мільйонів громадян це, без перебільшення, питання фізичного виживання.

З нинішніми цінами на продукти харчування, на проїзд та ліки за нинішню пенсію прожити занадто складно. Ця позиція в підсумку взяла вгору, хоча у нашій депутатській групі йшла довга і нелегка дискусія з приводу пенсійної реформи. Уряд декларує, що її мета — встановити соціальну справедливість по відношенню до українських пенсіонерів. Але питання збереження субсидій також не можна оминати увагою», – сказав Юрій Меєрович.

Крім того, звертає увагу депутат, під час розгляду пенсійної реформи в парламенті потрібно не допустити зниження стандартів обслуговування для тих громадян, які нещодавно вийшли на заслужений відпочинок.

«У пенсійній реформі Уряду є як позитивні, так і негативні моменти.

До позитивних можна віднести, наприклад, пропозицію про скасування ганебного обмеження у 85% на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів. Хоча це скоріше не досягнення уряду Гройсмана, а його обов’язок. Для молоді – це відкриття шляху для запровадження накопичувальної пенсійної системи, це важливе нововведення у масштабах держави. Для українців середнього віку – започаткування можливості для забезпечення майбутньої пенсії з двох джерел (солідарного фонду і персонального накопичувального рахунку).

Однак недоліки пенсійної реформи Гройсмана нам абсолютно очевидні, і найближчим часом ми будемо наполягати на тому, щоб вони були виключені із законопроекту, внесеного на друге читання. Відповідні поправки вже зареєстровані нашими народними депутатами і розглянуті профільним парламентським комітетом», – повідомив Юрій Меєрович.

Поділитися в соціальних мережах