Жителі Сумщини з’їхалися до Києва на пікет

Сьогодні, 6 вересня, близько двох сотень працівників нафтовидобувної галузі Сумської області з’їхалися до Києва на акцію протесту проти закриття родовищ нафти і газу. Причиною всьому стала відмова Державної служби геології та надр у продовженні ліцензій на видобуток корисних копалин, пише 0542.ua.

На даний момент нафтовики, одягнені в спецодяг і каски, продовжують приїжджати до Києва і збираються біля стадіону «Динамо», звідки вирушать пікетувати Урядовий квартал.

Як зазначають у профспілці «Укрнафти», трудовий колектив вимагає негайного вжиття заходів для продовження терміну дії спеціальних дозволів ПАТ «Укрнафта» на видобуток вуглеводнів.

За попередніми даними, до акції повинні долучитися працівники «Укрнафти» з інших регіонів, у тому числі із західної України, де в березні цього року без ліцензії залишилося Заводівське родовище, а також із Харківської області, де припинили видобуток копалин на Козівському і Качалівському родовищах. У Сумській області під ударом опинилися Коржівське, Південно-Панасівське, Анастасівське, Артюховське, Рибаче і Липоводолинське родовища. На них припадає 20% нафти і 16% газу, які «Укрнафта» добуває на рік.

У зв’язку з припиненням видобутку газу напередодні похолодання без «блакитного палива» залишилися жителі кількох сіл на Сумщині. За кілька місяців, протягом яких людям не надходить газ у будинки, а працівники виявилися під загрозою скорочення, цю проблему не змогли вирішити ні на місцевому, ні на обласному рівнях.

Нагадаємо, Держгеонадра відмовляється продовжувати ці ліцензії, посилаючись на наявність податкового боргу «Укрнафти». Втім, в «Укрнафті» вважають, що Держгеонадра ігнорує судове рішення, згідно з яким наявність податкового боргу не є підставою для відмови у видачі або продовженні ліцензії. Разом із тим, як стверджує заступник голови ПАТ «Укрнафта» Геннадій Радченко, усі документи на продовження ліцензії були подані вчасно і в повному обсязі.

21390533_1405108619543066_746227324_o59afb5fa81738

Поділитися в соціальних мережах