Сумська науковиця отримала престижну нагороду в Польщі

У Варшавському університеті (Studium Europy Wschodniej) відбулася церемонія вручення нагороди імені Івана Виговського науковцю факультету технічних систем та енергозберігаючих технологій Сумського державного університету Юлії Тарасевич.

Ця нагорода діє під патронатом Президента Польщі і має на меті визнання заслуг громадян України у розвитку науки, культури та суспільного життя, побудові демократичної держави, спрямованої до Європи. Номінанти цієї нагороди визначаються рішенням її Капітули, яка складається з делегатів 25 провідних університетів та вищих шкіл Польщі.

Урочисте засідання вели професор Ян Маліцький (шеф-секретар) і проректор Варшавського університету професор Мацєй Душчик. Від імені Президента Польщі Анджея Дуди привітання нагородженим прочитала уповноважена Президентом пані Уршила Дорошевська. У своєму листі лауреатів нагороди привітав також Маршалек (спікер) Сейму (парламенту) Республіки Польща. У привітаннях відзначено особисті заслуги лауреатів і роль їх навчальних закладів у розвитку польсько-української наукової співпраці.

За умовами нагороди 10 українських науковців із різних галузей отримали можливість проходження 4-місячного наукового стажування в Польщі. Кожен із лауреатів отримав можливість короткого виступу щодо своєї попередньої діяльності та планів реалізації стажування.

2

Джерело: http://sumdu.edu.ua/

Поділитися в соціальних мережах