Сумську школу залишають без харчоблоку

Депутати Сумської міськради обговорили ситуацію, яка склалася з перенесенням харчоблоку 30-ї школи в інше приміщення.

Нагадаємо: спеціалізована школа I ступеня №30, що на вул. Рибалка, 7, існує як самостійний заклад уже 14 років. І весь цей час їжу для дітей (а це близько 300 учнів 1-4-х класів) готували в харчоблоці, який розташований на вул. Рибалка, 5, у другому корпусі класичної гімназії, де навчаються 5-6-ті класи. Але 19 січня цього року адміністрація 30-ї школи отримала від гімназії лист із попередженням, що після закінчення поточного навчального року, тобто до 1 червня вони повинні звільнити приміщення харчоблоку «у зв’язку з нестачею приміщень для організації навчального процесу гімназії». І тепер 30-й школі потрібно обладнати харчоблок у своєму будинку, на вул. Рибалка, 7.

За словами директора школи Лариси Сопіної, оскільки це будівля колишнього дитсадка, тут є приміщення, яке за проектом призначалося під харчоблок. Але його потрібно капітально відремонтувати і купити нове технологічне обладнання. Те обладнання, яке є зараз на харчоблоці на вул. Рибалка, 5, забирати звідти і переносити в нове приміщення немає ніякого сенсу – йому вже більше 50 років і воно давно морально і фізично застаріло.

Як повідомила директор, за попередніми підрахунками тільки на обладнання та інвентар потрібно близько 800 тис. грн. У скільки може обійтися ремонт – визначити складно, для цього потрібно робити проектно-кошторисну документацію, але, швидше за все, сума буде велика. Комунікації в цьому приміщенні не збереглися, потрібно все підводити заново – воду, каналізацію, електроенергію, робити вентиляцію, ремонтувати стіни, підлогу і стелю (загальна площа приміщення – 60 кв. м). Найсумніше, що все це потрібно зробити до початку нового навчального року, тобто до вересня, інакше 300 дітей залишаться без гарячого харчування.

Члени планово-бюджетної комісії підтримали звернення Сопіної та вирішили для початку на найближчій сесії міськради 28 лютого виділити 100 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації. Коли ж вона буде готова і стане зрозуміло, про яку суму йдеться, на березневій сесії при розподілі вільного залишку коштів міськбюджету буде вирішуватися питання про виділення грошей увже на сам ремонт і придбання устаткування.

Джерело: shans.com.ua

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах