На Кролевеччині – під загрозою забезпечення ліками хворих на діабет

На Кролевеччині під загрозою забезпечення медикаментозними препаратами хворих на цукровий та нецукровий діабет. Як сказав головний лікар Кролевецької центральної районної лікарні Сергій ПОБИВАЙЛО, у районі зареєстровано 194 хворих, котрі отримують інсулін, з них 46 мешканців села та 10 дітей. Всі вони щодня потребують лікування.

За словами першого заступника голови Кролевецької районної державної адміністрації Валентини ТИЩЕНКО, з державного бюджету на це виділено лише 35 % від загальної потреби і вони вже закінчилися. На сьогодні з державного бюджету на придбання медикаментів даній категорії громадян надійшло 572,6 тисяч гривень. З районного бюджету виділено 38,8 тисяч гривень, з бюджету Буйвалівської сільської ради – 2,9 тисяч гривень, з бюджету Кролевецької міської ради – 30 тисяч гривень. Річна потреба становить понад 1,6 мільйона гривень, місячна потреба – 134,6 тисяч гривень, з них на жителів сільської місцевості – 31, 8 тисяч гривень, й відповідно мешканців Кролевецької ОТГ – 102,8 тисяч гривень. Щоб забезпечити діабетиків медикаментами до кінця року потрібно винайти 434,5 тисяч гривень додаткових коштів.

Як зазначила посадовець, на найближчих сесіях сільських рад розглядатиметься це надважливе питання й будуть виділені необхідні кошти. 17 серпня на сесії районної ради було виділено 15,442 тис.грн. на інсулін, що дасть можливість повністю забезпечити жителів села до кінця року.

«Сподіваюся, що депутатський корпус Кролевецької міської ради виважено й з розумінням поставиться до цього, врахує потреби кролевчан і виділить необхідні кошти для забезпечення ліками хворих на діабет», – резюмувала Валентина ТИЩЕНКО.

Поділитися в соціальних мережах