Сумські лікарі наполегливо радять зробити дітям щеплення від кору

Відділ охорони здоров’я інформує про те, що батьки, які хочуть зробити своїй дитині щеплення від кору, можуть звертатися до міської клінічної дитячої лікарні Святої Зінаїди, де вакцина є в достатній кількості.

З огляду на стрімке поширення цієї хвороби, медики радять не зволікати зі щепленням та убезпечити своїх дітей.
Так, днями в Одеській області померла від кору 4-річна дитина.

За оперативними даними Міністерства охорони здоров’я України, захворювання на кір у 2017 році зареєстровані у 15 регіонах. Більшість із них – діти. Найбільше випадків кору в Івано-Франківській області (392) та Одеській (267).

Кір – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади.

Джерелом інфекції є хвора кором людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. У випадку зараження після контакту із хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти – вакцинацією.

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Загартовування та повноцінне харчування важливі для здоров’я дитини, але вони не захищають від інфекційних хвороб. Альтернатив вакцинації немає. Імунопрофілактика проти кору проводиться в 1 рік, ревакцинація у 6 років.

Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Поділитися в соціальних мережах