У Сумській лікарні №1 з’явилася важлива діагностика для жінок

Сумська міська лікарня №1 продовжує модернізуватися, оновлюючи діагностичне обладнання. Цього разу чудова новина для жінок – в медустанові з’явився сучасний мамограф. З його допомогою проводять дослідження молочної залози.
Іншими словами – мамографія, один з найважливіших рентгенологічних методів, що дозволяє побачити внутрішню будову грудей і розглянути на знімках ознаки захворювань. Особливо актуально дослідження при діагностиці раку – з його допомогою можна виявити онкопроцес за 1-2 роки до появи перших ознак. У жінок після 40 років ризик розвитку різних патологій молочної залози зростає в кілька разів. У цьому віці потрібно проходити профілактичне обстеження на мамографі раз в два роки, а після 50 років – щорічно.

У Сумах мамографи встановлені тільки в обласних медзакладах – діагностичному центрі на Ковпака і онкодиспансері. Тепер інформативний цифровий апарат італійського виробництва, який міськбюджету обійшовся майже в 3 млн грн, є і в міській лікарні. Причому, як уточнила головлікар Валентина Домінас, пройти мамографію в ЦМЛ можуть не тільки жінки, які відносяться до території обслуговування лікарні, а й з усіх Сум:

“Два тижні апарат проходив «обкатку», а вже більше тижня працює в повну силу – наші фахівці проводять діагностику молочних залоз сумським пацієнткам. Щоб обстежити все жіноче населення обласного центру, в усі міські лікувальні установи були направлені листи з графіком роботи мамографа. Кабінет для установки нового обладнання ми відремонтували своїми силами. Він знаходиться на третьому поверсі поліклініки. Тепер все рентген-кабінети мають пристойний сучасний вигляд.

Травмпункт поки залишається без рентген-апарату, але кошти на його придбання в сумі 6 млн грн із бюджету виділено. Ми вдячні за розуміння міської влади і депкорпусу, адже травмпункт обслуговує все доросле населення міста. Тому нашій лікарні необхідний модернізований рентген-апарат, який би витримував цілодобову навантаження. Вже оголошено тендерна процедура – якщо все складеться, то апарат отримаємо вже в листопаді. Цього року все торги на ProZorro проходять дуже важко. До сих пір, через незалежні від нас причин, нам ніяк не вдається відремонтувати флюорограф, на який нам також було виділено кошти. Сподіваємося, що тендер все ж відбудеться і до кінця року ми оновимо діагностичне обладнання нашої рентгенологічної служби”.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах