У сумських гомосексуалістів діагностували ВІЛ

Започаткований у Сумах флешмоб в соціальних мережах  #ТЕСТнаВІЛ вже має свої результати. За словами завідуючої відділенням «Клініки, дружньої до молоді» Сумської міської дитячої клінічної лікарні Владлени Концевич,  на базі закладу склали свій тест на ВІЛ 115 осіб. Один із них дав позитивну пробу. Зараз людина проходить повторний аналіз крові.

«В Україні обстеження на ВІЛ є добровільним. Тим часом ВІЛ-хворими в Україні є близько 1% населення. Такою є оцінка експертів програми ООН з ВІЛ/СНІДу UNAIDS. При цьому кожен другий не знає про свій діагноз, тож офіційно на обліку наразі знаходяться лише трохи більше 130 тисяч осіб. Саме тому кожному варто скласти свій тест на ВІЛ.

Незалежно від результатів тесту, просто проходячи обстеження на ВІЛ, ви вже допомагаєте захистити себе та інших. Якщо результат негативний, ви будете знати, що не поставили нікого під загрозу. Якщо результат позитивний, ви можете скористатися ліками, що знизять кількість вірусу в організмі до незначних рівнів. Постановка діагнозу є шансом жити далі»,- наголосила під час сьогоднішньої прес-конференції у Сумському прес-клубі Владлена Концевич.

Головний лікар Сумського обласного центру профілактики і боротьби зі  СНІДом Володимир Бутенко додав, що в місті почастішали випадки виявлення ВІЛ серед молодих хлопців, які надають перевагу одностатевим стосункам.

Джерело: http://xpress.sumy.ua

 

Поділитися в соціальних мережах