“Вікно життя”: У Конотопі можна анонімно залишити новонароджену дитину

У пологовому відділенні Конотопської центральної районної лікарні створили «Вікно життя», де можна за необхідності анонімно залишити новонароджену дитину. Про це повідомляє Конотоп.City.

Як повідомила заступник головного лікаря по дитинству та допомозі при пологах Раїса Федченко, таким чином хочуть звести до мінімуму випадки, коли немовлят залишають на вулиці, адже це загрожує життю і здоров’ю дитини. “Раніше подібні ситуації вже були. Дітей підкидали на ганок ще старого пологового відділення. Це не зовсім гарно, адже бувають різні ситуації, у тому числі й погодні. Тому у вхідних дверях вирізали віконце, а всередині поставили пеленальний стіл. Жінка може у будь-який час відкрити його та залишити дитину у теплому приміщенні. Там не буває медпрацівників, усе анонімно”, — розповіла лікар.

Жінка не понесе відповідальності за рішення залишити дитину таким чином, якщо немовля не має травм, слідів насилля тощо. Є шанси потім повернути малюка, якщо довести факт материнства, а його за цей час не усиновлять.

Поділитися в соціальних мережах