Як не підчепити вірус Коксакі в Сумах?

Сьогодні під час апаратної наради в Сумській міській раді в.о. начальника управління Держпотребслужби в Сумах Олександр Черняк звернув увагу громадськості на новий вірус, який останнім часом почали «привозити» відпочиваючі не тільки з Туреччини, але і з вітчизняних курортів.

Йдеться про вірус Коксакі, випадки захворювання яким вже зафіксовані в нашому обласному центрі. При цьому Олександр Черняк акцентував, що інфекція поширюється як повітряно-крапельним шляхом, так і через тактильні контакти, посуд, брудні овочі та фрукти, а також немиті руки або неочищену питну воду.

Для того, щоб уберегтися від інфекції, сумчанам радять цуратися осіб, які мають ознаки інфекційного захворювання, утримуватися від купання в басейні, часто мити руки. Якщо ж людина заразилася вірусом, то хвороба буде супроводжуватися висипом на тілі, невеликими виразками на тілі і в ротовій порожнині, підвищенням температури, нудотою, болем у м’язах, діареєю, поганим апетитом. У разі виявлення схожих симптомів хворим радять звертатися в лікарню.

Джерело: 0542

Поділитися в соціальних мережах