Микола Клочко взяв участь в українсько-китайському форумі економічного співробітництва

У Києві відбувся українсько-китайський форум економічного співробітництва. Участь у форумі взяли 75 представників урядових структур, державних підприємств та компаній Китаю, що зацікавлені в інвестуванні в Україну, створенні спільних підприємств та експорті вітчизняної продукції.

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час форуму спілкувався з вже існуючими та потенційними китайськими діловими партнерами Сумщини щодо подальшої співпраці. 

Темою цьогорічного форуму став інвестиційний потенціал України. Як зазначили учасники форуму, за останні роки Китай став ключовим інвестором України. Товарообіг між Китаєм і Україною за рік виріс на 20%. Китай готовий вкласти в українські інвестиційні проекти 7 мільярдів доларів. Половина цієї суми вже працює в різних сферах економіки. Ще 3,5 мільярда доларів партнери готові вкласти і реалізувати в спільних проектах.

Вже відомо про плани Китаю інвестувати у вітчизняний АПК і транспортну логістику, в інфраструктурні проекти, в телекомунікаційні мережі, відновлювальну енергетику та машинобудування тощо. Така зацікавленість із боку Китаю зумовлена тим, що Китай розглядає Україну як партнера в своїй стратегії «Один пояс, один шлях» і в торговельно-політичних взаємовідносинах із Європейським Союзом.

Організаторами форуму виступили Китайська асоціація з розвитку підприємств за кордоном (Chinese Overseas Development Association (CODA) та Торгово-промислова палата України.

В рамках заходу проходили презентації українських галузей і проектів у сферах АПК, енергетики, інфраструктури, туризму й інших, а також ділові переговори з потенційними інвесторами з Китаю.

16166

 

Поділитися в соціальних мережах