Микола Войтенко: «Газова дієта» – результат правління нинішньої влади

Хто радіє відключенню поставок газу Україні, так це дітлахи, яким продовжили незаплановані канікули. Вся інша країна притихла в очікуванні: що буде?

Вже якось стерлися з пам’яті слова Гаранта, який стверджував у 2014 році: «Я переконаний, що 2015 рік може бути останнім роком, коли Україна купує газ у Росії. Не потрібен нам цей газ, проживемо без нього». Але якось не вийшло.

Заступник глави фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Сумській обласній раді і глава комісії з питань житлово-комунального господарства Микола Войтенко каже: «Причиною нестачі газу стали тривалі морози і відмова «Газпрому» від поставок блакитного палива Україні. На даний момент цей дефіцит закрити нічим. Тому глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв запропонував ввести обмеження на споживання газу».

За словами Войтенка, дивує інше. Адже ще недавно керівництво країни вважало своєю заслугою, що відмовилося від закупівель газу у Росії. На офіційному сайті «Нафтогазу» навіть був онлайн-лічильник – скільки днів Україна не купує газ у північного сусіда. А тепер раптом обурюється тим, що «Газпром» не хоче постачати нам газ, від якого кілька років ми з гордістю відмовлялися.

«Найсумніше в цій ситуації навіть не брехня – до неї ми звикли і без неї жити не можемо. А те, що знову страждають люди. Тепер – діти. Оскільки до березневих свят у країні закриті школи, садочки, вузи. І навіть Порошенко особисто підтримав ініціативу переводу українців на «газову дієту», тим самим визнавши серйозність проблеми», – каже опозиціонер.

На щастя, обмежувати споживання газу в житловому секторі заборонено законом – дозволено тільки доводити температуру до технологічного мінімуму – тому економити будуть за рахунок скорочення споживання газу на промислових підприємствах, а теплоелектростанції переведуть на альтернативні види палива. Врятує тільки весна. Але коли вона настане?

«Газова проблема – черговий результат правління нинішньої влади, яка 4 роки бере мільярдні кредити, розвиває корупцію, знищує економіку, не припиняє війну і перетворює країну в державу, з якої масово всі стали тікати світ за очі. Це політика соціального геноциду. І найсумніше, що якщо її не зупинити, то Україна просто зникне як держава», – вважає Микола Войтенко.

Поділитися в соціальних мережах