Вчора
У Сумах на СКД піймали хлопця з 27 зіп-пакетами із наркотикамиВІДЕО
На Тростянеччині хочуть відремонтувати дорогу до промислового парку за державні кошти
Уродженець Конотопа може стати мером Києва
Сумчанин з унікальною пам’яттю вчить інших, як не забувати про головне
У Кролевці горить міське сміттєзвалищеФОТО
Сумські ворони знов перемогли полтавських кабанів
У Сумах зупинилися тролейбуси
На Сумщині пішов із життя собака-легенда кінологічного спорту (відео)ВІДЕО
Ирина Троцкая: «Адекватное отношение к маске — это Ваше здоровье и здоровье людей вокруг Вас»
У Могриці блискавка влучила у пастуха та корову
На Сумщині сталася пожежа на газопроводі
Сумской стронгмен взял «серебро» на чемпионате Украины
На Сумщині під час буревію загинула дитина
На Сумщині за добу потонули дві людини
Стало відомо, де на Сумщині 9 нових випадків коронавірусу
Сумские чиновники отличились на спортивных площадках
На Сумщині — 317 випадків коронавірусу, за добу — 9 нових
Путивль засипало градомФОТО
Сергій Голуб: «RGM group постачає бетон на масштабні будівельні об’єкти Сумщини»
04 июля
Сумський боксер повідомив, коли повернеться на ринг
Як за 11 років змінилися дерев’яні скульптури в центральному парку Сум? (фото)
Дорога до обласної дитячої лікарні — смуга перешкод
На Кролевеччині відновлюються пасажирські перевезення
Діти Ямполя ідуть до «країни знань» кривими сходами (фото)
У Сумах зіграли матч чемпіонату України з бейсболу
На Сумщині кращі майстри художньої обробки дерева почали творити красу під відкритим небомВІДЕО
Депутати вимагають покарати «А-Муссон» за вандалізм
Стали известны депутаты-прогульщики в Сумском горсовете
Бізнес по-сумськи: Як житель обласного центру заробляє на мікрозеленіВІДЕО
«Кондитер» із Сумщини потрапив під кримінал за плантацію маку

Недригайлівську ЦРЛ таки закривають…

Лікарі Недригайлівської центральної районної лікарні констатують, що їхній медичний заклад все ж закривають, хоча і роблять це поступово. Про критичну ситуацію медики розповіли у листі, опублікованому на Фейсбук-сторінці газети «Голос Посулля»:

«Центральну районну лікарню таки закривають…
… поступовими скороченнями»

Ми, лікарі ЦРЛ, ознайомились з актуальним інтерв’ю голови РДА Панченка С.М., опублікованим в газеті «Голос Посулля» №89 від 19 листопада 2019р. та з довідками перевірок ЦРЛ Комісіями УОЗ від 22.08 та 06.11.2019р., і стверджуємо, що ЦРЛ таки закривають, але поступово.
За останній рік зникло пологове відділення, з 02.12.19р закривають інфекційне відділення, ліквідовують гінекологічні ліжка, скорочують стоматологів …

Хто слідуючий ? «Хірургія одного дня!» така думка очільника РДА про скоре майбутнє хірургічного відділення ЦРЛ, але це фактично — хірургічний кабінет поліклініки, а не стаціонарне відділення.
Держава своєю недолугою політикою «мінімалок» без внесення змін в тарифну сітку зрівняла в оплаті праці санітарок , медичних сестер та починаючих лікарів (після 6 років навчання в виші, 2-3 роки інтернатури,з високою відповідальністю в роботі).

Забезпеченість лікарями ЦРЛ становить 24,6 на 10 тис. населення (область 36.7, Україна 37.4 ), тому більша частина лікарів ЦРЛ змушені працювати на 1,5 посади,але нам районна влада пропонує працювати на 1,0 посади.

Головного лікаря ЦРЛ зобов’язують при скороченні ліжкового фонду та штатної чисельності працівників «забезпечувати збереження доступної та відповідного рівня надання медичної допомоги населенню району», при цьому відмінити оплачувані чергування вдома медичних працівників (хірургів, терапевтів, неврологів, педіатрів, рентгенлаборантів,операційних медсестер та медсестер анестезистів) в неробочий час та вихідні,святкові дні ,але це унеможливлює цілодобове надання спеціалізованої мед. допомоги хворим, яких доставляють в ЦРЛ бригади екстреної медичної допомоги та при самозверненні хворих.

В ЦРЛ в минулі роки працювали прекрасні спеціалісти — анестезіологи, які виїхали за кордон із-за низьких зарплат, тож тепер забезпечують нашу ЦРЛ анестезіологи Роменської ЦРЛ.

«Такого конфлікту, як у нас, немає ніде »- сказав очільник РДА в своєму інтерв’ю. Цей конфлікт між ЦРЛ та керівництвом РДА та районної ради триває вже не один рік.

Ветерани ЦРЛ такого відношення районної влади не пам’ятають…

В інших районах області районні влади відстоюють свої ЦРЛ, підтримують головних лікарів, вишукують фінанси для лікарень.

За поданням заступника голови районної ради проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні про створення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам ЦРЛ,( про це повідомила прокуратура в газеті), де єдиний фігурант — це головний лікар Пономаренко І.В. (знайшли «цапа-відбувайла»), а де ж керівництво РДА, районної ради?

Приводимо деякі частини тексту з довідок перевірок ЦРЛ комісіями УОЗ:

1) «За результатами проведеного моніторингу встановлено, що про недофінансування Недригайлівської ЦРЛ, насамперед у частині незабезпеченості по заробітній платі з нарахуваннями (дефіцит 4503,4 тис. грн. або 3,3 місяця), було відомо ще на початку 2019року. Проте органи місцевої влади та самоврядування самоусунулись від вирішення цієї нагальної проблеми, що підтверджено відсутністю обговорення цього питання сумісно з депутатським корпусом Недригайлівської районної ради та /або на колегії Недригайлівської районної державної адміністрації».

2) «Також мережа закладів охорони здоров’я первинного рівня потребує приведення у відповідність до Плану спроможної мережі. Затвердженого розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації №311-О від 22.05.2018 року. Згідно з Планом спроможної мережі необхідно скоротить 20 ФАП/ФП,що дозволило б направити 2240 тис. гривень на фінансування ЦРЛ».

3) « … невиважений підхід до формування бюджетної політики на території Недригайлівського району. Недригайлівська центральна районна лікарня — єдиний заклад охорони здоров’я в районі, що надає вторинну медичну допомогу всім жителям району і утримується на рахунок районного бюджету. У результаті децентралізації на території району функціонує 3 об’єднані територіальні громади (Недригайлівська, Вільшанська, Коровинська) , які обмежуються передачею до районного бюджету частини коштів медичної субвенції на утримання ЦРЛ. В свою чергу, примірна структура 3 громад становить 168 штатних одиниць, на утримання яких, витрачається 8,4 млн. гривень. Ці громади не до кінця усвідомлюють необхідність спрямувати власні надходження на фінансування медичного закладу вторинного рівня, як об’єкту спільного використання. Рекомендуємо вирішити це питання і посприяти залученням власних коштів місцевих бюджетів району».

4) «У ході перевірки були проаналізовані протоколи нарад при голові Недригайлівської РДА. Виявлено, що конкретні заходи по забезпеченню своїх та делегованих повноважень щодо організації діяльності закладів охорони здоров’я відсутні, а отже контроль їх виконання не здійснюється.

Всі організаційні заходи з боку адміністрації зводяться до листування з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування різних рівнів. Рішення нарад не містять конкретних дій. Відсутній будь який контроль за їх виконанням та заходи щодо покращення виконавської дисципліни з боку головного лікаря , керівників НРДА.

Відсутні власні пропозиції (якщо головний лікар їх не надає) на постійну комісію Ради з питань освіти, охорони здоров’я,культури, соціального захисту населення, молодіжної політики, фізкультури та спорту щодо фінансування ЦРЛ з бюджетів ОТГ, району, оптимізації спроможної мережі первинної ланки тощо.

Відсутність договорів між ОТГ та ЦРЛ щодо фінансування за надані медичні послуги населенню свідчить про недостатній контроль з боку НРДА.

Про незабезпеченість у фінансуванні КНП було зрозуміло ще на початку року, але НРДА , як і Рада самоусунулись від вирішення цієї проблеми.

До плану роботи виконавчих комітетів ОТГ необхідно вносити заходи щодо аналізу основних показників здоров’я населення, аналізу якості надання медичної допомоги лікарями первинної ланки та на рівні ЦРЛ з метою внесення пропозицій щодо об’єму спів фінансування ЦРЛ на потреби для надання гарантованих медичних послуг мешканцям громади».

Численні перевірки ЦРЛ та невиплата зарплати деморалізували колектив медпрацівників: звільняються економісти,юрист, медичні сестри,лікарі…

Чиновникам ЦРЛ непотрібна, мовчать депутати всіх рівнів в районі. Ніхто не бажає турбуватись про населення району, яке їх обирало. А ЦРЛ якраз і потрібна простим людям.

Ось так, фінансовим зашморгом, районна влада знищує Недригайлівську ЦРЛ, принижуючи її працівників та викидаючи їх в безробіття…

До речі, Уряд України нещодавно виділив 731 млн. грн. на погашення заборгованості зарплати медичних працівників, але голова РДА 18.11.2019р. при зустрічі з трудовим колективом ЦРЛ про це не обмовився жодним словом, зате було багато маніпуляцій цифрами та рекомендацій по економії за рахунок скорочення ліжок ЦРЛ, відміни чергувань лікарів на дому і т.д.

Останній гвіздок в домовину ЦРЛ заб’є до 1 квітня 2020 року НСЗУ (національна служба здоров’я України) та створення госпітальних округів, тільки чому наша районна влада «біжить, попереду паротяга?»

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
Вслед за Монголией бубонную чуму нашли на севере Китая, где ею заболел скотовод
Сразу шесть гонщиков «Формулы-1» отказались встать на колено для борьбы с расизмом
Есть не меньше пяти раз в день и завтракать супом. В МОЗ объяснили украинцам, как правильно питаться
Из-за снижения пороговых баллов ВНО выпускников с максимальной оценкой может быть больше, чем в прошлом году
У Новій Каховці горить весь дах багатоповерхівкиФОТО
Шмигаль: Уряд запланував три етапи підвищення мінімальної зарплати на наступний рік
В Черкассах мощный ливень затопил улицы, жители пустились вплавьФОТОВІДЕО
Тарифи на електроенергію для населення підвищувати не будуть — Буславець
У Яценюка назвали «заказухой» информацию о его возможном назначении главой НБУ
Зеленский заявил, что нет прощения тем, кто не дал украинским морякам защитить КрымВІДЕО
В армії за добу виявили 17 нових випадків коронавірусу
Столиця та 8 областей не можуть послаблювати карантин
В ночном клубе США произошла стрельба: пострадали как минимум 12 человек
В России футболиста ударила молния во время тренировки
У Києві майже 80 нових випадків Covid-19
Консула України пустили до українців, затриманих в аеропорту АфінФОТО
Рэппер Канье Уэст заявил, что будет баллотироваться в президенты США
Голова МОЗ повідомив, що найбільше хвилює в епідемії коронавірусу
В Украине объявили штормовое предупреждение
Украинки тратят на косметику меньше, чем в России и Беларуси, но больше, чем в Германии и Чехии
Милевский ушел на самоизоляцию из-за вспышки коронавируса в «Динамо»
В Украине запретили вывозить донорскую кровь без разрешения Кабмина
Зеленский в Одессе принял военный парад и поднялся на фрегат «Гетьман Сагайдачный»
У МОЗ назвали регіони-лідери по розповсюдженню коронавірусу за добу
Нидерланды уберут из удостоверения личности обозначение пола
В аеропорту Афін затримали 17 українців з рейсів із Києва, ніч провели в ізоляторіФОТО
Епідемія коронавірусу: 823 нових заражень та 22 летальних випадки
Названы самые популярные фильмы 90-х, которые пересматривают до сих пор. «Титаник» не вошел в тройку
У світі діагностували ще 189 тисяч заражень коронавірусом
В США протестующие снесли статую Колумбу и сбросили ее в море