На Сумщині перекинувся рейсовий автобус із пасажирамиФОТОВІДЕО
Вчора
Сумський нардеп показав фото зі свого дня народженняФОТО
Вражаючий цинізм Верхньосироватського голови: у листопаді отримав 55 тисяч зарплатні, а хоче 65?
Вихованка сумського біатлону Юлія Джима зайняла друге місце на етапі Кубку світу в Швеції
У ще одній партії м’яса виявили сальмонелу
На Сумщині слідча потрапила під кримінал за підробку матеріалів слідства (відео)
Суд розглядає законність призначення депутата облради на посаду директора
У «вагітній» справі першого заммера Сум допитали свідка
Сумські баскетболісти перемогли на Всеукраїнських змаганнях
В Охтирському дитсадку ремонт за бюджетні кошти зробили “абияк”ФОТО
Жінку пограбували на зупинці громадського транспорту
У Сумах дірки на Харківському мосту залатали бетоном (фото)
Юрій Чмирь: «Високий рейтинг дуже заважає опонентам»
Чем полезны разные виды орехов? Советы экспертов «Полезной программы»
Лідер сумського «Правого сектору» Супрун хоче перевірити дохлу козу на згвалтування
Лучшие учителя Сум получили по 10 000 грн.
Неодноразово судимий вкрав у дитини велосипед
У Кролевці запрацював басейн
На Сумщині затримали вантажівку з ялинками
Сумських полісменів відзначили за службу в ООС
Дівчина, яка малює ногами, презентувала виставку картин у Сумах
Сумська студентка стала чемпіонкою України з пауерліфтингу
Сумське НВО програло суд через борги за електроенергію
У Сумах проведуть виставку-конкурс дитячої творчості «Краса Божого світу»
Поліція розшукує афериста, який «здає» в оренду віртуальне житло
Що буде з лікарнею у Кролевці?
У Білопіллі на будівлі мерії встановили башту з годинником (фото)
У Конотопі велосипедистам роздають світловідбивні жилети (фото)
Через суцільну темряву та хащі: як сумські школярі повертаються з уроків?
Суд відмовив сумській професорці у поновленні на роботі

Недригайлівську ЦРЛ таки закривають…

Лікарі Недригайлівської центральної районної лікарні констатують, що їхній медичний заклад все ж закривають, хоча і роблять це поступово. Про критичну ситуацію медики розповіли у листі, опублікованому на Фейсбук-сторінці газети «Голос Посулля»:

«Центральну районну лікарню таки закривають…
… поступовими скороченнями»

Ми, лікарі ЦРЛ, ознайомились з актуальним інтерв’ю голови РДА Панченка С.М., опублікованим в газеті «Голос Посулля» №89 від 19 листопада 2019р. та з довідками перевірок ЦРЛ Комісіями УОЗ від 22.08 та 06.11.2019р., і стверджуємо, що ЦРЛ таки закривають, але поступово.
За останній рік зникло пологове відділення, з 02.12.19р закривають інфекційне відділення, ліквідовують гінекологічні ліжка, скорочують стоматологів …

Хто слідуючий ? «Хірургія одного дня!» така думка очільника РДА про скоре майбутнє хірургічного відділення ЦРЛ, але це фактично — хірургічний кабінет поліклініки, а не стаціонарне відділення.
Держава своєю недолугою політикою «мінімалок» без внесення змін в тарифну сітку зрівняла в оплаті праці санітарок , медичних сестер та починаючих лікарів (після 6 років навчання в виші, 2-3 роки інтернатури,з високою відповідальністю в роботі).

Забезпеченість лікарями ЦРЛ становить 24,6 на 10 тис. населення (область 36.7, Україна 37.4 ), тому більша частина лікарів ЦРЛ змушені працювати на 1,5 посади,але нам районна влада пропонує працювати на 1,0 посади.

Головного лікаря ЦРЛ зобов’язують при скороченні ліжкового фонду та штатної чисельності працівників «забезпечувати збереження доступної та відповідного рівня надання медичної допомоги населенню району», при цьому відмінити оплачувані чергування вдома медичних працівників (хірургів, терапевтів, неврологів, педіатрів, рентгенлаборантів,операційних медсестер та медсестер анестезистів) в неробочий час та вихідні,святкові дні ,але це унеможливлює цілодобове надання спеціалізованої мед. допомоги хворим, яких доставляють в ЦРЛ бригади екстреної медичної допомоги та при самозверненні хворих.

В ЦРЛ в минулі роки працювали прекрасні спеціалісти — анестезіологи, які виїхали за кордон із-за низьких зарплат, тож тепер забезпечують нашу ЦРЛ анестезіологи Роменської ЦРЛ.

«Такого конфлікту, як у нас, немає ніде »- сказав очільник РДА в своєму інтерв’ю. Цей конфлікт між ЦРЛ та керівництвом РДА та районної ради триває вже не один рік.

Ветерани ЦРЛ такого відношення районної влади не пам’ятають…

В інших районах області районні влади відстоюють свої ЦРЛ, підтримують головних лікарів, вишукують фінанси для лікарень.

За поданням заступника голови районної ради проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні про створення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам ЦРЛ,( про це повідомила прокуратура в газеті), де єдиний фігурант — це головний лікар Пономаренко І.В. (знайшли «цапа-відбувайла»), а де ж керівництво РДА, районної ради?

Приводимо деякі частини тексту з довідок перевірок ЦРЛ комісіями УОЗ:

1) «За результатами проведеного моніторингу встановлено, що про недофінансування Недригайлівської ЦРЛ, насамперед у частині незабезпеченості по заробітній платі з нарахуваннями (дефіцит 4503,4 тис. грн. або 3,3 місяця), було відомо ще на початку 2019року. Проте органи місцевої влади та самоврядування самоусунулись від вирішення цієї нагальної проблеми, що підтверджено відсутністю обговорення цього питання сумісно з депутатським корпусом Недригайлівської районної ради та /або на колегії Недригайлівської районної державної адміністрації».

2) «Також мережа закладів охорони здоров’я первинного рівня потребує приведення у відповідність до Плану спроможної мережі. Затвердженого розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації №311-О від 22.05.2018 року. Згідно з Планом спроможної мережі необхідно скоротить 20 ФАП/ФП,що дозволило б направити 2240 тис. гривень на фінансування ЦРЛ».

3) « … невиважений підхід до формування бюджетної політики на території Недригайлівського району. Недригайлівська центральна районна лікарня — єдиний заклад охорони здоров’я в районі, що надає вторинну медичну допомогу всім жителям району і утримується на рахунок районного бюджету. У результаті децентралізації на території району функціонує 3 об’єднані територіальні громади (Недригайлівська, Вільшанська, Коровинська) , які обмежуються передачею до районного бюджету частини коштів медичної субвенції на утримання ЦРЛ. В свою чергу, примірна структура 3 громад становить 168 штатних одиниць, на утримання яких, витрачається 8,4 млн. гривень. Ці громади не до кінця усвідомлюють необхідність спрямувати власні надходження на фінансування медичного закладу вторинного рівня, як об’єкту спільного використання. Рекомендуємо вирішити це питання і посприяти залученням власних коштів місцевих бюджетів району».

4) «У ході перевірки були проаналізовані протоколи нарад при голові Недригайлівської РДА. Виявлено, що конкретні заходи по забезпеченню своїх та делегованих повноважень щодо організації діяльності закладів охорони здоров’я відсутні, а отже контроль їх виконання не здійснюється.

Всі організаційні заходи з боку адміністрації зводяться до листування з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування різних рівнів. Рішення нарад не містять конкретних дій. Відсутній будь який контроль за їх виконанням та заходи щодо покращення виконавської дисципліни з боку головного лікаря , керівників НРДА.

Відсутні власні пропозиції (якщо головний лікар їх не надає) на постійну комісію Ради з питань освіти, охорони здоров’я,культури, соціального захисту населення, молодіжної політики, фізкультури та спорту щодо фінансування ЦРЛ з бюджетів ОТГ, району, оптимізації спроможної мережі первинної ланки тощо.

Відсутність договорів між ОТГ та ЦРЛ щодо фінансування за надані медичні послуги населенню свідчить про недостатній контроль з боку НРДА.

Про незабезпеченість у фінансуванні КНП було зрозуміло ще на початку року, але НРДА , як і Рада самоусунулись від вирішення цієї проблеми.

До плану роботи виконавчих комітетів ОТГ необхідно вносити заходи щодо аналізу основних показників здоров’я населення, аналізу якості надання медичної допомоги лікарями первинної ланки та на рівні ЦРЛ з метою внесення пропозицій щодо об’єму спів фінансування ЦРЛ на потреби для надання гарантованих медичних послуг мешканцям громади».

Численні перевірки ЦРЛ та невиплата зарплати деморалізували колектив медпрацівників: звільняються економісти,юрист, медичні сестри,лікарі…

Чиновникам ЦРЛ непотрібна, мовчать депутати всіх рівнів в районі. Ніхто не бажає турбуватись про населення району, яке їх обирало. А ЦРЛ якраз і потрібна простим людям.

Ось так, фінансовим зашморгом, районна влада знищує Недригайлівську ЦРЛ, принижуючи її працівників та викидаючи їх в безробіття…

До речі, Уряд України нещодавно виділив 731 млн. грн. на погашення заборгованості зарплати медичних працівників, але голова РДА 18.11.2019р. при зустрічі з трудовим колективом ЦРЛ про це не обмовився жодним словом, зате було багато маніпуляцій цифрами та рекомендацій по економії за рахунок скорочення ліжок ЦРЛ, відміни чергувань лікарів на дому і т.д.

Останній гвіздок в домовину ЦРЛ заб’є до 1 квітня 2020 року НСЗУ (національна служба здоров’я України) та створення госпітальних округів, тільки чому наша районна влада «біжить, попереду паротяга?»

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
В Киеве двое мужчин пытались похитить помощницу нардепа за выкуп в полмиллиона долларовФОТОВІДЕО
В центре Киева на остановке замерзших пассажиров подогревали порнографическим видеоВІДЕО
Financial Times внесла Гонтареву в топ-16 женщин мира, которые вдохновляют
В Лондоне от полученных в ДТП травм скончался российский миллиардер
АМКУ зобов’язав крупні АЗС знизити ціни на бензин та дизель
У Зеленского назвали желаемую дату выборов на Донбассе
Пропавшие после пожара в одесском колледже звонили родственниками и прощались с ними
Опубликован рейтинг зарплат руководителей силовых структур Украины
Труба: Порошенку готують нову підозру
В Раде поддержали закон о военных закупках с доступам к контрактам для иностранных компаний
Українцям можуть заборонити перетинати кордон з Росією за внутрішнім паспортом
Пожар в Одессе уничтожил украинскую археологию и океанографию
Кабмин уволил главу правления НАК «Надра Украины»
В Кабмине хотят запустить общение народа с госорганами через чаты
Кабмин назначил временную главу Нацслужбы здоровья
Под Харьковом 9-летний ребенок устроил поджоги в пяти домах родного села
В Раде очередной нардеп кнопкодавил, прячась под газетойВІДЕО
Кабмин уволил замглавы МИД и еще пятерых топ-чиновников
Медведев заявил, что Порошенко хотел войны и в эту «историю пытаются втянуть» Зеленского
Нацполиция открыла дело против экс-прокурора Кулика из-за его «курятника»ВІДЕО
В Раде подрались «слуги народа» Максим Бужанский и Гео ЛеросВІДЕО
Кабмин уже нашел помещения для семи новых госорганов
Трамп признал, что просил Зеленского об услуге, но не для себя, а в интересах США
«Чорний четвер» у Франції: вчителі, лікарі, транспортники проводять національний страйк
«Не хочу обманывать. Жертв пожара в одесском колледже может быть больше», — Зеленский
В Польше на горнолыжном курорте взорвался дом, четыре человека погибло
На базе Перл-Харбор военный моряк США устроил стрельбу. Трое раненых и один труп
Садовому скасували заставу та відпустили під особисте зобов’язання
Пожежа в Одесі: 27 постраждалих перебувають в лікарнях
Свастика и число 14. Во Франции вандалы осквернили 107 могил на еврейском кладбище