Після скандалу у Верхній Сироватці джип не придбали, натомість з’явились маршрутки до Сум та будується міні-футбольне поле

Народні хвилювання у Верхній Сироватці з приводу придбання джипа, відсутності маршруток до Сум та розбитих доріг закінчились перемогою громади.

Вірогідно місцева влада дослухалась до думки місцевих жителів, які обурилися придбанням джипа за відсутності маршрутного перевезення до Сум, недобудованого дитсадку та газових комунікацій у Залізняку, стану колодязів, розбитої дороги у Верхній Сироватці та інших проблем ОТГ.

Як свідчать дані сайту ProZorro https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-09-13-000345-a  Верхньосироватська сільрада не придбає за 500 тисяч гривень джип Рено-Дастер, білого кольору. Торги скасовані.

Залишається лише питання, на які цілі будуть використані вивільнені кошти – дитсадок, освітлення, колодязі, дороги чи міні-футбольний майданчик, побудову якого обіцяли ще в вересні цього року.

На реконструкцію освітлення у Залізняку заплановано 540 тисяч гривень, Новоселиці та Стінок – по 130 тисяч гривень, на спиляння дерев та чистку колодязів передбачено по 200 тисяч. Всього майже на 1 мільйон гривень.

Слід відмітити, що будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям згідно умов тендеру та договору підряду із відділом освіти Верхньосироватської ОТГ передбачено до 20 жовтня цього року.

Про це свідчать дані сайту ProZorro, зведення майданчику за 1,3 мільйона гривень проведе фірма «Хом-Сторі», зареєстрована у Верхній Сироватці, по вул. Польовій, 33.

Проектну документацію на побудову майданчика за 55 тисяч гривень сільрада придбала ще в квітні цього року.

Нагадаємо, мешканці Верхньосироватської ОТГ Сумського району масово невдоволені фактом придбання джипа для голови сільради.  Останню минулого року зі скандалом громадою було зміщено з посади, але люди на минулих виборах її обрали знову.

Попередній автомобіль голови згорів минулого року за таємничих обставин.

Наразі вже декілька місяців тривають перипетії з маршрутними перевезеннями з міста Суми до Верхньої Сироватки. Вся громада терпить це знущання, жителів періодично не пускають до автобусів та маршруток, які рухаються через селище до інших населених пунктів. Дійшло навіть до випадків, коли людей принизливо висаджували з маршруток.

Проблема в тому, що до цього часу на має прямого автобусного чи маршрутного сполучення між Сумами та Верхньою Сироваткою. Місцева влада від вирішення цієї проблеми усунулась.

Притчею на язиці є і дорога, яка проходить повз сільську раду. Дорога знаходиться в край жахливому стані, не придатному для нормального пересування автомобілем чи навіть велосипедом. Без нецензурної лайки та прокльонів жоден житель Верхньосироватської громади чи гості по ній не можуть проїхати.

Проте замість придбання комунального автобусу чи маршрутки, які б відразу вирішили проблему перевезень або ремонту доріг, місцева влада попіклувалася лише про себе.

Як свідчать дані системи публічних закупівель ProZorro сільрада придбає за 500 тисяч гривень джип Рено-Дастер, білого кольору.

Автомобіль обладнано бортовим комп’ютером, круїз-контролем, електропідсилювачем керма, датчиком світла, кондиціонером, магнітолою (2 динаміки, MP3, USB, Bluetooth, AUX, управління на кермовій колонці),  має передні та бокові подушки безпеки водія та переднього пасажира,  ESC (система курсової стійкості) + HSA (система допомоги при старті на підйомі), ABS (антиблокувальна система гальм),  EBA (система допомоги при екстреному гальмуванні) + EBD (електронна система розподілу гальмівних зусиль), центральним замком та 16″ дисками.

Хоча за даними сайту «Авто-РІА» аналогічний автомобіль коштує 425 тисяч гривень. Погодьтесь, 75 тисяч гривень для села надзвичайно велика сума, яку можна було б скерувати на потреби громади.

Тепер, на відміну від простих жителів Верхньосироватської ОТГ, їх голова буде комфортно пересуватися на джипі з кондиціонером та найновішими системами безпеки, якому навіть роздовбана дорога не перешкода!

 

 

Поділитися в соціальних мережах