На Сумщині “помирають” ОТГ?

Об’єднані територіальні громади, які займають уже четверту частину Сумської області, мають діяти спільно з органами державної влади. Наразі ж ОТГ нікому не підзвітні, і ніхто не знає, як вони працюють. На цьому наголошує депутат «Відродження», голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Микола Березін.

«Ми маємо спільні інтереси – добробут жителів області, тож має бути і спільна відповідальність. Це потрібно не тільки для того, щоб контролювати діяльність ОТГ, а в першу чергу — щоб допомагати новоствореним громадам стати на ноги. Сьогодні вони потребують практичної допомоги в багатьох питаннях: організації закладів освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту тощо.

За умовами об’єднання всі громади, по суті, є фінансово спроможними. Але в реальності не всі себе так почувають. І часто проблеми пов’язані не з відсутністю фінансової спроможності, а з безвідповідальністю голів ОТГ, браком управлінського досвіду, кадровими питаннями. Про це свідчать результати аналізу бюджетів громад, які «помирають»», — говорить Микола Березін.

Наразі, повідомив депутат, планується розробити й ухвалити на сесії облради рекомендації, які мають налагодити зв’язок всіх ОТГ з органами держвлади. «Ми не можемо залишати жителів області наодинці зі своїми проблемами», — наголосив Микола Березін.

Довідково: Проектом перспективного плану формування спроможних тергромад Сумщини передбачено створення на території області 54 ОТГ. Уже функціонують 18 громад. Із них одна була створена в 2015 році, 13 — у 2016 році, 4 – у 2017 році. Ще 5 громад наразі направили звернення до ЦВК щодо проведення виборів.

Поділитися в соціальних мережах