Олександр Стрельченко: люди настільки пригнічені владою, що готові до масових протестів

Депутат обласної ради, голова фракції Опозиційного блоку Олександр Стрельченко зауважує, що населення України проявляє вищу готовність взяти участь у позачергових парламентських виборах у разі їх проведення найближчим часом. Про це, за його словами, свідчать дані опитування Центру соціальних досліджень «Софія», який проводив опитування населення у всіх адміністративних областях України з 1 по 13 листопада 2016 року. Всього було опитано 2017 респондентів віком від 18 років і старше.

Як виявилося, понад 40% українців готові до участі в позачергових виборах до Ради. Найбільшою підтримкою електорату можуть заручитися ВО «Батьківщина» – 9,7%, «Опозиційний блок» – 8,5%, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 8%, «Самопоміч» – 6,4%, Радикальна партія Олега Ляшка – 5,9%. Електоральний рейтинг інших кандидатів становить менше 3%.

«Українські громадяни переважно негативно оцінюють розвиток ситуації в країні, – говорить депутат-опозиціонер. – Переважна більшість (72,5%) опитаних з тою чи іншою впевненістю вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямі».

Серед актуальних проблем, продовжує політик, люди називають ціни на споживчі товари (вказали 63,5% опитаних), тарифи на комунальні послуги (50,3%), війну на Донбасі (41,6%), корупцію (36,1%), пенсії та зарплати (32,2%), безробіття (28,0%).

«Люди настільки невдоволені існуючою владою, що більшість з них схвально ставиться до проведення масових акцій протесту, спрямованих проти зростання цін на споживчі товари і підвищення тарифів на комунальні послуги. Дві третини (63,0%) опитаних підтримали б такі акції, якби вони проводилися за місцем проживання респондентів», – резюмував керівник обласних опозиціонерів.

Поділитися в соціальних мережах