Терпець увірвався: жителі Сумщини виступили проти тарифів, які спустошують їх гаманці

Хвиля протесту проти грабіжницьких тарифів дісталася й до Сумщини. За неповні дві години роботи акції на минулому тижні близько 1000 сумчан поставили підписи за зниження комунальних тарифів до економічно обґрунтованого і соціально справедливого рівня.

Керівник обласного громадського об’єднання «Тарифна мобілізація» на Сумщині, депутат обласної ради Микола Войтенко констатує: влада грабує людей, змушуючи більшість сімей жити за межею бідності. Бо сплативши по тарифам, практично не залишається коштів для нормального життя.

«У 15 областях країни, зокрема й на Сумщині, представники антитарифного руху «Тарифна мобілізація» вже подали позови проти НКРЕКП за незаконне встановлення тарифів на централізоване опалення та гаряче водопостачання. Утім, є небезпідставні сумніви щодо «незалежності» наших судів, які в даному питанні діють в інтересах влади, а не людей», – зазначив Микола Войтенко.

Він додав, що рівень доходів сімей має випереджати рівень росту цін і тарифів. І це – діюча норма законодавства, яка сьогодні абсолютно не виконується.

«За останні три роки тарифи на природній газ виросли в Сумах в середньому в 6 разів, на теплову енергію – у п’ять разів, гарячу воду – в чотири рази, на електроенергію – 2,5-3 рази. Разом з цим збільшилася вартість на обслуговування житлових будинків, вивіз ТПВ і так по інших напрямках», – нагадав Микола Войтенко, піддавши також критиці субсидійну залежність, в яку влада хоче втягнути мільйони людей.

Громадська організація не тільки збирає підписи проти тарифів, а й вже розробила соціально-комунальний паспорт Сумщини, де зібрана основана інформація по сферам життєдіяльності області, і який буде розданий депутатським корпусам, обласній адміністрації, районним радам, а також громадськості, щоб остання, ознайомилася й побачила на фактах, як влада їх грабує та обдурює.

Поділитися в соціальних мережах