Представниці Сумщини взяли участь у протестній акції під стінами Кабінету Міністрів

20 листопада, у Всесвітній день дитини, учасниці Національної платформи «Жінки за мир», серед яких були і сумчанки, зібралися у Києві. Вони провели під стінами Кабміну протестну акцію проти дій Уряду, в ході якої висловили свій протест політиці чинного уряду та заявили про захист своїх конституційних прав. Перш за все, за право на гідне життя у цивілізованій країні, де головним пріоритетом державної політики є людина.

«Погіршення соціальних стандартів, скасування виплат і допомоги, підвищення тарифів і медичний геноцид від Супрун змусили матерів України перейти від слів до дій. Яскраві, емоційні виступи жінок підтвердили, що щастя, благополуччя, мирне світле майбутнє їхніх дітей є головним змістом життя кожної жінки, вони ні перед чим не зупиняться, захищаючи найдорожче, що у них є – своїх дітей, дітей України», – наголосила учасниця з’їзду, співголова Національної платформи «Жінки за мир», представниця ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сумщини Тамара Іщенко.

Вона зазначила, що у світі понад 2 млрд. дітей, більше 7 млн. – маленькі українці. Кожен з них народжується з правами, які повинна гарантувати держава: на життя, безпеку, здоров’я, ім’я, громадянство, освіту і розвиток.

«На превеликий жаль, – говорить Тамара Іщенко, – стан виконання Конвенції з прав дитини в України нині є найгіршим за всі часи. Знижуються соціальні стандарти, кожного дня руйнується напрацьована роками система охорони материнства і дитинства, не є оптимістичною ситуація у сфері соціального захисту дітей та родин з дітьми. Так, за 2014-2018 роки кардинально знижена соціальна підтримка матерів і дітей: скорочені стандарти прожиткового мінімуму для дітей, виплати при народженні дитини, пільги для дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей, скасована допомога по догляду за дитиною до трьох років, виплати для матерів-одиначок, пільги для багатодітних та прийомних сімей тощо».

У зв’язку з цим матері України оголосили мобілізацію, створили Всеукраїнський оргкомітет, комітети по областям, і готові продовжити безстрокові акції протесту в усіх регіонах країни. Серед вимог – відправка у відставку т. в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, забезпечення державного захисту дітям і сім’ям з дітьми, зниження ціни на газ для населення і повернення людям субсидій. Всі ці вимоги жінки виклали в Резолюції, яку прийняли раніше на екстреному з’їзді матерів України.

Поділитися в соціальних мережах