Антимонопольний комітет оштрафував “Сумигаз” за “лічильниковий терор”

5 жовтня на засіданні антимонопольного комітету після розгляду скарги сумчанина прийнято рішення про накладення на “Сумигаз” штрафу в 68 тисяч гривень, а також газовиків зобов’язали не перешкоджати встановленню лічильників роторного типу за бажанням населення. Про це повідомляє UA:Суми.

Жителю міста Суми Володимиру Пономаренку в травні цього року відключили газопостачання, бо лічильник, який він встановив, на думку працівників «Сумигазу», не відповідає нормативним нормам.

«Счётчиков других не пускают, счётчик надо ставить только их фирмы «Самгаз», ну ихнего завода, с которым они сотрудничают. И вот уже полтора года я веду войну, и уже от них тоже пострадал. Шесть месяцев без газа вообще в квартире. Я требую от «Сумыгаза», чтобы мне установили счётчик, который сертифицирован в Украине, который они обязаны были поставить ещё в мае прошлого года, когда я обратился” – озвучив свою скаргу Володимир Пономаренко.

Головний метролог ПАТ “Сумигаз” Дмитро Голубченко із цим не погоджується:

«Я вважаю, ПАТ «Сумигаз», якщо прийме такі лічильники в експлуатацію, – це буде порушення вимог кодексу і, безперечно, буде в інших споживачів питання щодо якості обліку усіх споживачів».

Упродовж п’яти місяців дії «Сумигазу» розслідували в антимонопольному комітеті. Під час засідання оголосили висновки:

«Було встановлено, що всі дії ПАТ «Сумигаз» були направлені на те, щоб не допустити лічильники роторного типу. Зокрема, застосовувались засоби тиску на споживачів у вигляді відключення не лише квартири абонента, а навіть неодноразове відключення всього будинку. Або наміри відключення. Потім встановлено, що дуже довго затягуються строки прийняття в експлуатацію і взагалі майже неможливо погодити таку документацію на встановлення зазначених лічильників», – зазначила головний спеціаліст відділу досліджень та розслідувань тервідділу Антимонопольного Комітету.

«Ці дії  були кваліфіковані, як порушення у вигляді зловживання монопольним становищем. І ми зобов’язали, щоб у 10-денний термін, по-перше, громадянин Пономаренко – стосовно нього усунули ці порушення, і загалом на цьому ринку, щоб усі мали вільно можливість встановлювати лічильники даного типу. Штраф  накладений у розмірі 68 тисяч гривень. Наразі поки що це максимальний розмір штрафних санкцій», – говорить голова сумського обласного відділення Антимонопольного Комітету Євген Касьян.

« Коли отримаємо повний текст рішення, то у термін, визначений законодавством, ми його оскаржимо у господарському суді Сумської області. Тобто, скористаємося правом, визначеним чинним законодавством. Ми не згодні з цим рішенням», – каже юристконсульт ПАТ “Сумигаз” Ірина Юрченко.

Зазначимо, на даний час у Сумській області близько 74 тисяч абонентів, у яких немає лічильників. Встановити індивідуальні або загальнобудинкові вони мають до 1-го січня 2018 року. Якщо цього не зробити – газопостачання споживачам припинять.

Поділитися в соціальних мережах