Голова Сумської РДА шукає землю під горіхи

У Сумському районі хочуть створити горіховий сад. Із відповідним проектом до голови РДА звернувся президент громадської організації «Подумай» Євген Кузьмичов:

«Волоський горіх є однією з найбільш рентабельних культур для вирощування, адже реалізувати можна всі його частини: ядра – цінний харчовий продукт, шкаралупа – сировина для виготовлення екологічно чистого палива (брикетів), кора – складова для виготовлення фарб, листя та бруньки – знаходять застосування в фармакології та в виробництві косметики. Все це забезпечує стабільний попит і високу ціну на нього на світовому ринку”.

За його словами, попит на волоські горіхи постійно зростає, ринок збуту не обмежений географією та обсягами замовлень. Перевагою є тривалий термін зберігання продукту та прості умови упаковки і транспортування. Станом на 2015 р. нестача волоського горіха в Європі оцінюється на рівні 100 тис. тонн, а Сумський район має високий потенціал для вирощування волоського горіху та фундуку.

«Коли Євген розповів про свій проект “Горіховий сад” і що шукає місце і людей для реалізації, я сказала, що йому тільки в Сумський район. У нас і землі, і люди гарні. Гарна ідея створити комунальне підприємство для нашоі громади, яке дасть робочі місця та стане рушієм для розвитку території і інвестиційної привабливості, – підкреслила депутат Сумської районної ради Анна Валевська, – Мало створити громади, їх ще треба навчити заробляти і розвиватися. Думаю, у нас все вийде, адже Сумський район уже сам по собі міцний горішок! Ми зробимо все, щоб на ні громади стали успішними».

Першим етапом у втіленні проекту в життя – є пошук придатних та комфортних земель для вирощування горіхоплідних культур на території Сумського району. Далі передача їх на баланс комунальних підприємств підконтрольних місцевим громадам. Голова РДА Геннадій Дорошенко дав доручення відповідним структурам для пошуку необхідних земельних ділянок.

Поділитися в соціальних мережах