На суддю накинулися з ножем

Професія судді – це не тільки статус і повагу, а й чимала небезпека, яку представляють зустрічі із незадоволеними клієнтами. Добре, якщо неадекватний громадянин проходить курс виправлення в місцях позбавлення волі, а якщо він спокійно ходить по тих самих вулицях? Як розвиваються події в такому випадку – можна побачити зі справи, яку нещодавно розглядав Шосткинський райсуд.

Раніше не судимого молодого шосткинця (назвемо його Іваном) усі характеризувати тільки позитивно. Він офіційно не працював, але підробляв у знайомих, разом із дружиною виховував спільну дитину і дитину від першого шлюбу. Однак у березні його запідозрили в крадіжках із гаражів у складі організованої групи.

Слідчий суддя Глухівського міськрайонного суду виніс постанову про дозвіл на проведення обшуків за місцем проживання і реєстрації Івана. А через три тижні Іван вийшов випити пива з друзями на перехрестя шосткинських вулиць – і раптом побачив, що йде по вулиці суддя. Оскільки слідство у кримінальному провадженні та обшуки були ще свіжі в його пам’яті, чоловік підійшов до судді та почав висловлювати претензії, заявляючи про свою невинність у крадіжках, ударив його по гомілці, а потім дістав із кишені ніж і заявив, що зараз заріже суддю. Той відійшов до житлових будинків і подзвонив у поліцію. Іван відправився за ним, продовжуючи загрози, поки в справу не втрутилися поліцейські. Івана затримали, і три дні він провів у ІТТ, що дещо охолодило його запал, особливо коли в його відношенні відкрили кримінальне провадження.

Дії Івана були кваліфіковані за ст. 377 КК України (погроза або насильство щодо судді). За час слідства і судового розгляду справи Іван визнав свою провину, розкаявся, двічі публічно просив вибачення у потерпілого і відшкодував йому моральну шкоду, пише shans.com.ua.

Суддя, який виступав у справі як потерпілий, від дачі показань відмовився – проте повідомив, що пробачив Івана і попросив призначити йому умовне покарання з урахуванням його позитивних характеристик і малолітніх дітей. Суд, вивчивши всі обставини, врахував це, але вважав, що своїми діями Іван спокусився не тільки на самого суддю, а і на встановлену Конституцією і законами України незалежність і недоторканність суддів в принципі. Вибачення, каяття Івана і відшкодування моральної шкоди зменшили збитки, завдані конкретному судді. Тому суд засудив Івана до року обмеження волі у виправній установі.

Поділитися в соціальних мережах