На Сумщині 700 га лісу поїв короїд

Сумські лісівники сформулювали пропозиції, які стосуються внесення змін до санітарних правил у лісах України. Це дозволить проводити необхідні вирубки лісових насаджень, уражених шкідниками.

Ситуацію щодо захисту лісів від небезпечних шкідників розглянули учасники науково-практичного семінару в ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» за участю заступника голови Сумської ОДА Миколи Підопригори. Присутні провели натурне обстеження лісових насаджень, уражених шкідниками, на території Кролевецького та Шосткинського лісгоспів.

За словами Підопригори, стурбованість лісівників області викликає всихання соснових насаджень від поширення і масового розмноження верхового і шестізубчатого короеда. Його активізацію пов’язують із кліматичними змінами, зокрема – з незначним потеплінням.

Зараз соснові насадження, уражені шкідниками, виявлені в дев’яти лісгоспах області та господарствах «Облагролісу». Фахівці Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства обстежили і виявили 700 га лісових насаджень, повністю знищених цією групою комах, пише shans.com.ua.

Це загальнодержавна проблема – масове всихання охоплює також Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області. Однак, на жаль, методів боротьби з шкідниками цього виду, крім вирубки і спалювання дерев, немає, а процедура отримання дозволів на рубку – дуже складна і тривала, що загрожує збільшенням пошкоджених площ лісу.

Щоб запобігти виникненню НС, пов’язаної з масовою загибеллю хвойних лісів у результаті розмноження небезпечних шкідників, присутні вирішили підготувати і направити в Кабмін звернення про необхідність внесення змін до законодавства України про ведення лісового господарства. Йдеться, зокрема, про дозвіл проводити необхідні вирубки лісових насаджень, уражених шкідниками.

Поділитися в соціальних мережах