На Сумщині спалили понад 200 свиней

У зв’язку з випадком захворювання на африканську чуму свиней у господарстві ТОВ «Мрія» смт Липова Долина проведено засідання районної ДНПК при Липоводолинській РДА, затверджений план заходів щодо локалізації, ліквідації, профілактики та недопущення поширення захворювання на африканську чуму свиней в Липоводолинському районі. Визначені межі зони епізоотичного вогнища, зони захисту та зони спостереження.

На свинофермі 03.12.2018 року проведено умертвіння 217 голів свиней безкровним методом (спаленням), рештки поховані у визначеному ДНПК місці. Місце захоронення обгороджено та позначено попереджувальною табличкою. Проведено дезінфекцію тваринницького приміщення та техніки, що була задіяна у проведенні заходів.

На розширеній апаратній нараді при РДА за участю сільських голів проведено лекцію щодо профілактики АЧС, роз’яснено про заходи, що здійснюються в зонах захисту та спостереження. З 04.12.2018 року проводяться заходи по знезараженню та знищенню залишків гною, кормів, соломи, дерев’яних конструкцій, інвентарю шляхом спалювання, обробки хлорним вапном, та закопування на глибину 2 м на території ферми.

Проводиться широка роз’яснювальна робота серед населення району щодо профілактики та недопущення захворювання на африканську чуму свиней. Керівника господарства ТОВ «Мрія» притягнуто до адміністративної відповідальності за нехтування Закону України «Про ветеринарну медицину», інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, попередніх рішень ДНПК різних рівнів, щодо роботи свиногосподарств в закритому режимі, повідомляє прес-служба головного управління держпродспоживслужби в Сумській області.

Поділитися в соціальних мережах