На Сумщині відкрилась виставка раритетних прасок, що замінювали жінкам фітнес

Показати незвичайні для сучасного побуту праски початку XX століття вирішили працівники Національного заповідника «Глухів». Тут представлені 55 різних зразків, які зібрані в етнографічних експедиціях і в приватних колекціях городян.

Попередник сучасної праски відрізняється простотою конструкції. Щоб випрасувати річ ще сто років тому, потрібно було розігріти вугілля, а потім нагріти в них і саму праску. Якщо трохи підняти один із експонатів, мимоволі замислюєшся про те, наскільки повинні бути сильні руки у господині. Вага найважчого праски виставки – більше 3 кілограм.

“Ідея зробити таку експозицію з’явилася після того, як ми побачили приватну колекцію Сергія Буйкова. У нього близько 300 зразків старовинних прасок. Ми запропонували їх показати людям. Він з радістю відгукнувся. Відібрали експонати з колекції Сергія, додали з фондів заповідника і оформили виставку”, – розповідає співробітник заповідника Олександр Мірошниченко.

Тут представлені і стародавні рубелі – гладке з одного боку і ребристе з іншого пристосування для прасування. До нього ще додавалася своєрідна качалка, на яку намотувалася тканину. Прасування рублем було ще більш витратне за часом.

Виставка абсолютно безкоштовна і буде діяти у Глхові  протягом усього літа. Будь-хто може з 12:00 до 17:00 відвідати перший поверх водонапірної башти, щоб подивитися, як за старих часів наші предки гладили одяг.

Поділитися в соціальних мережах