На Сумщині випустили в річки 50 тисяч мальків товстолоба та карпа

5 листопада в рамках Загальнодержавної програми відтворення водних біоресурсів у річки Сейм та Куколка, які знаходяться поблизу села Озаричі та у селі Вирівка Конотопського району, були запущені понад 50 тисяч мальків білого товстолоба та карпа.

Слід зазначити, що це перший випадок, коли державні кошти були виділені на зариблення річок Сумщини, які належать до категорії середніх, і на які дія Програми раніше не розповсюджувалася.

80% товстолоба та 20% карпа запустили у водойми Конотопщини з метою їх очищення від планктонів та водоростей. Прохолодні осінні дні вважаються найкращими для переселення – у спеку вода не комфортна для риби.

Як прокоментував Директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА Ігор Кривозуб, річка Сейм входить до Регіонального парку «Сеймський» та є частиною Смарагдового поясу України. Проте це не свідчить про те, що зариблення тут проводити не можна – про що зараз ведуться дискусії в мережі Інтернет. Усе проходить згідно з Державною програмою та отриманими дозволами. «Сьогодні ми маємо більше хвилюватися про розвиток браконьєрства та несанкціонований продаж річкової риби, ніж про зариблення річок», – резюмував пан Кривозуб.

Роботи із вселення молодняка рослиноїдних риб здійснювалися в присутності рибалок, представників громадськості, а також керівництва міської та районної адміністрацій. Зариблення проводив «Новокаховський рыбоводний завод частиковых риб».

Поділитися в соціальних мережах