На Сумщині за дивних обставин подохли корови

Минулого тижня черга випасати стадо випала Віталію Сугоняко. Зібравши вранці 41 голову, пастух погнав худобу за село Полошки, що на Глухівщині. За його словами, на цьому місці корови паслися вже довгий час день в день. В обід корів пригнали в село на доїння. Федоренки відразу помітили, що з їх двома коровами недобре, їх наче надуло.

“Поки ветеринари возилися з однією коровою, друга на очах доходила, і ми відразу дорізали її. Першій теж не ставало краще, тому ветлікар сказав різати і її, – розповідають постраждалі.

Увечері цього ж дня в інших дворах захворіло ще дві корови. Їх лікували кілька днів. Незважаючи на всі зусилля ветеринарів, тваринам ставало тільки гірше, в результаті їх також довелося зарізати.

Віталій Сугоняко відразу почав проводити своє розслідування. Каже, для нього дуже важливо довести, що його провини як пастуха в тому, що трапилося, немає. Корів нікуди в заборонені місця не пускав, паслися, де і завжди. Та й після розтину в шлунках у тварин не виявлено ніяких сторонніх предметів, тільки трава. У чоловіка підозра відразу впала на калюжу під водонапірною баштою, біля якої проходило стадо, а деякі корови пили там.

” Транспорт «Велетня» систематично набирає біля башти воду для обприскування отрутохімікатами своїх полів. Думаємо, що це хімія потрапила на землю і стала причиною трагедії. Коли ми з людьми набирали в цих калюжах воду для проведення аналізу, то вона смерділа аміаком і ще якихось невідомих різким запахом. По контуру калюж помітна кристалізація, схожа на мінеральні добрива. Крім цього, в калюжі плавали мертві пташки. До речі, друге стадо, в якому також постраждала корова, паслося на зовсім іншому полі, але тварини в цей день теж пили тут воду” , – розповідає Віталій Сугоняко.

Воду зі злощасної калюжі полошковці відправили на аналіз. За висновком Сумського обласного лабораторного центру держсанепідслужби, вміст аміаку в даному прикладі склала 8544 мг / дм куб. при допустимій нормі 0,2 мг / дм куб. Тобто в 40 тисяч разів більше норми.

На місце події для обстеження території виїжджали представники районної влади, МНС. Також були викликані представники екологічної служби, які взяли для дослідження зразки грунту.

Так як за версією полошковців до загибелі тварин причетне ТОВ «Велетень», то жителі села звернулися до директора підприємства Надії Вайло за допомогою в придбанні корів.

“Розумію, що втрата корів – великої шкоди для сімей. Але нашій провини у трагедії немає. Ніколи наші обприскувачі з отрутохімікатами в село по воду не їздять. Воду набирає тільки чистий транспорт, вони ж підвозять її до тракторів на поле. У нас дуже строго з цим, багато років працюємо з добривами, різними хімікатами і дотримуємося правил безпеки. Цікаво, а чому ніхто з жителів Полошок не сказав, що у них в селі близько двадцяти приватних обприскувачів, які також обробляють свої посіви отрутами і набирають воду в тому ж місці? Хто гарантує, що якийсь сусід не злив там трохи хімікатів? Ми готові на будь-яке розслідування, тільки не треба заявляти про вину «Велетня», – коментує Надія Вайло.

За її словами, підприємство надасть допомогу лише одній людині – співробітнику «Велетня», який виявився в числі постраждалих.

Матеріальну допомогу постраждалим обіцяє надати Глухівська районна влада і сільська рада. Правда, для цього потрібно розробити відповідну програму і прийняти її на сесії. Як повідомив Полошківський сільський голова Андрій Авраменко, в селі оголошено збір коштів на допомогу сім’ям, які залишилися в розпал сезону без головних годувальниць.

Джерело: http://gazeta-nedelya.info/

Поділитися в соціальних мережах