Пенсійному фонду не дозволили стягнути гроші з пенсіонерки-інваліда

Колегією суддів цивільної палати Апеляційного суду Сумської області було скасовано рішення Зарічного районного суду м. Суми, яким суд першої інстанції надав управлінню ПФУ у Сумській області право стягнути з сумчанки більше тисячі гривень. Таке рішення суд апеляційної інстанції прийняв, розглядаючи апеляційну скаргу жительки обласного центру на рішення місцевого суду.

Під час розгляду справи жінка зазначала, що з дитинства має ІІІ групу інвалідності й з 1999 року відповідно до  Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» отримує пенсію по інвалідності. В кінці жовтня минулого року вона знайшла роботу й офіційно повідомила про своє працевлаштування Пенсійний фонд. Протягом 2016-2017 років апелянт кілька разів то звільнялася, то знову знаходила офіційне місце роботи. І щоразу повідомляла орган про зміни в своєму соціальному статусі.

На основі цих повідомлень управління ПФУ у Сумській області робило перерахунки пенсії і, оскільки  утворювалася переплата, приймало рішення про утримання  надмірно виплаченої пенсії. В липні цього року орган звернувся до Зарічного районного суду м. Суми з позовом, в якому просив стягнути з сумчанки на його користь надмірно виплачені пенсійні виплати в розмірі 1335 грн 34 коп.

Позов задовольнили. Приймаючи таке рішення, суд першої інстанції базувався на тому, що, перебуваючи на обліку в Сумському об’єднаному управлінні ПФУ Сумської області України відповідачка, як отримувач пенсії, не повідомляла вчасно про своє працевлаштування.

Проте колегія суддів апеляційного суду з таким рішенням місцевого суду не погодилася, оскільки докази, надані апелянтом, свідчать в протилежному – жінка вчасно повідомляла Пенсійний фонд про своє працевлаштування. За таких обставин, апеляційний суд скасував рішення Зарічного районного суду м. Суми  про стягнення з сумчанки на користь ПФУ надмірно виплаченої пенсії та ухвалив нове, яким відмовив позивачу у задоволенні позову.

Поділитися в соціальних мережах