Пенсіонерка “вирішила” кримінальне питання за 9 тисяч

Повідомлення про шахрайство до Кролевецького відділення поліції надійшло від 72-річної місцевої жительки.

Жінка розповіла, що їй ввечері зателефонував чоловік, назвався працівником поліції, повідомив, що онук знаходиться в поліції за вчинення тяжкого злочину. Та, аби уникнути відповідальності, запропонував «вирішити питання» за дев’ять тисяч гривень. Спантеличена новиною, жінка пристала на  пропозицію, пішла до найближчого банкомату, аби перерахувати гроші на запропонований рахунок, після чого зателефонувала рідним, від яких і дізналась, що розмовляла зі звичайнісіньким зловмисником.

Сьогодні працівники поліції роблять все можливе, аби встановити особу шахрая. За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Правоохоронці продовжують звертатись до громадян з проханням, бути менш довірливими під час телефонних розмов з незнайомцями. Перевіряти отриману інформацію, і, якщо мова починає йти про гроші, добре думати, аніж робити якісь операції, пов’язані з грошима. Якщо вам повідомили, що родич або близька людина знаходиться в поліції, розпитайте де саме вона знаходиться, її персональні дані, після чого самі зателефонуйте до відділку або відділення поліції та переконайтеся в цьому. Як правило, такі дзвінки виявляються звичайнісінькою «шахрайською пасткою», а зловмисники після поставлених подібних питань, кладуть слухавку. І пам’ятайте, справжні поліцейські з подібними пропозиціями ніколи не телефонують.

Поділитися в соціальних мережах