Представили макет нового пам’ятника в Сумах

Ініціатори установки в Сумах пам’ятника загиблим воїнам 15-го мотопіхотного батальйону «Суми» представили керівництву обласного центру макет скульптури.

Нагадаємо, 15 січня в Сумах був оголошений конкурс на ідею пам’ятника загиблим воїнам. 15-й окремий мотопіхотний батальйон був сформований у 2014 році з жителів Сум та Сумської області, а потім його поповнили солдати з усієї України. За час проведення АТО батальйон втратив 13 бійців. Перший командир батальйону Павло Герасимов і колеги загиблих вирішили, що воїни заслуговують того, щоб пам’ять про них жила.

Підсумки конкурсу на кращу ідею пам’ятника підбили у вересні. Всього в ньому взяли участь шість чоловік. Але переміг ескіз сумського художника Костянтина Шипті, який подавав дві свої роботи. Але конкурсному журі більше сподобалася ідея з солдатом, який закінчив свій бойовий шлях і сидить на ящику з-під патронів, шолом його знято, а сам воїн дивиться в небо. За словами художника, основна мета майбутнього монумента – показати біль втрат і героїзм наших хлопців, а також нагадати суспільству, що відбувається на сході країни. Справа залишилася за зовсім малим – пошуком грошей на пам’ятник. Зі свого боку, мер Олександр Лисенко заявив: «Сумська міськрада приєднається до збору коштів, а також спільно з ініціаторами проекту визначить місце, де буде встановлено пам’ятник».

До слова, самі організатори конкурсу спочатку розраховували на два варіанти: на вул. Героїв Сумщини, між фонтаном «Садко» і музичною школою, або біля Центру допомоги учасникам АТО, на вул. Г. Кондратьєва, 165. Міське ж управління архітектури запропонувало їм третій варіант – у майбутньому житловому мікрорайоні на вул. Нахімова, де планується житло в тому числі й для АТОшників. Цей мікрорайон – із великою зеленою зоною, де якраз і можна було б зробити сквер із благоустроєм та пам’ятником.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах