Прокуратура заперечує вимагання хабаря у мера

Прокуратура Сумської області відреагувала на коментар народного депутата України Віталія Купрія про те, що Шосткинською місцевою прокуратурою на адресу Кролевецького міського голови регулярно надсилаються листи з вимогами надати копії рішень місцевої ради та різного роду інформацію «з метою з’ясування стану законності». Нагадаємо, це, на думку депутата, «суперечить ст. 131-1 Конституції України, а тому ці дії мають ознаки вимагання хабара».

“Повідомляємо, згідно зі статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури відносяться до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції. Тому проводиться постійний моніторинг прийнятих органами місцевого самоврядування рішень та вивчається їх відповідність вимогам антикорупційного законодавства. Частина організаційно-розпорядчих документів розміщена на відомчих веб-сайтах, а частину, у зв’язку із відсутністю їх у вільному доступі, прокурори витребовують для вивчення.

Крім того, згідно зі статтею 131-1 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави. Прокурор здійснює представництво в суді у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший уповноважений суб’єкт владних повноважень (ст. 23 Закону України «Про прокуратуру»).

Так, за результатами моніторингу та отриманих копій рішень місцевої ради протягом 2017 року по Кролевецькому району в інтересах держави до суду пред’явлено 3 позови щодо порушень закону під час проведення тендерних закупівель на загальну суму 1 млн 100 тис. грн, які задоволені в повному обсязі. Окрім того, протягом минулого року на користь Кролевецької міської ради, лише завдяки вжитим місцевою прокуратурою заходам представницької діяльності, з боржників стягнуто 155 тис. грн заборгованості за оренду комунального майна.

З урахуванням наведеного, органи прокуратури Сумської області діють виключно в межах наданих повноважень з метою перевірки додержання антикорупційного законодавства та встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді.

У той же час дивною є позиція мера Кролевця, якщо йому дійсно «нема чого приховувати, і діяльність мерії – цілком законна», то чому вимога надати до прокуратури копії відповідних рішень викликають у нього занепокоєння?”, – йдеться у повідомленні прокуратури Сумської області.

Поділитися в соціальних мережах