Прокурори вимагають у мера хабар?

У Сумській області Шосткинською місцевою прокуратурою на адресу Кролевецького міського голови Олександра Бобровицького регулярно надсилаються листи з вимогами надати копії рішень міськради та різного роду інформацію «з метою з’ясування стану законності».

Як заявив народний депутат України Віталій Купрій, «такі дії працівників прокуратури є фактично здійсненням загального нагляду, що суперечить ст. 131-1 Конституції України, а тому ці дії мають ознаки вимагання хабара». «Хочу зазначити, що прокуратура наразі не має функції загального нагляду, а тому не має права проводити перевірки або вимагати певні документи чи інші відомості. Схожі дії з боку прокуратури можливі лише у випадку початку кримінального провадження», — уточнив народний депутат. Він направив депутатське звернення прокурору Сумської області Віталію Матвійчуку з вимогою провести службове розслідування щодо працівників Шосткинської місцевої прокуратури. «Адже однією з гарантій місцевого самоврядування є заборона втручатись у його діяльність», — написав Віталій Купрій у Фейсбуці.

Як повідомив очільник Кролевця, він тривалий час стикається з прискіпливою увагою контролюючих органів. «Хто тільки не перевіряв нас за той час, як я став біля керма міста. Якби я щось порушив – давно завели б на мене справи. Але мені нема чого приховувати, і діяльність мерії – цілком законна», — говорить мер.

Нагадаємо, Олександр Бобровицький (висуванець Українського об’єднання патріотів “УКРОП”) став мером 25-тисячного Кролевця восени 2015 року.

Джерело: sts.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах