Стало відомо, скільки сумських водіїв користуються пасками безпеки

У жовтні 2018 року кампанія “За безпечні дороги” провела в Україні дослідження, щоб виявити, яка частина водіїв фактично користуються ременями безпеки, дотримуючись відповідного пункту “Правил дорожнього руху”.

Дослідження “Рівень користування ременями безпеки серед водіїв в обласних центрах України” охопило понад 32 тисяч осіб і було проведене у 24 обласних центрах, а також у Сєвєродонецьку і Маріуполі.

Експерти з’ясували, що найвищий рівень користування пасками безпеки – у Києві (53%), це на 15% більше, ніж у 2017 році. У Сумах же показник користування пасками безпеки становить 17, 6%.

Найнижчі показники у 2018-му мають міста Хмельницький (9%), Миколаїв (10%), Кропивницький (12%), Ужгород та Харків (по 14,6%).

Згідно дослідження, середній показник користування пасками безпеки в українських містах складає 23%, що на 8% більше, ніж у 2017 році.

Слід також зауважити, що до дослідження включили водіїв легкових, вантажних автомобілів, мікроавтобусів та автобусів (окрім маршрутних). Дотримання ПДР водіями громадського транспорту не вивчали.

Фахівці стверджують, що спостерігали за водіями зі зручних локацій. Намагались виключити ймовірність помилок або неможливість виявити наявність чи відсутність паска безпеки на плечі водія. Також вони заповнювали спеціальні форми підрахунку та робили фотографії.

Поділитися в соціальних мережах