Турок відсудив сина у селянки з Роменщини

За рішенням Роменського міжрайонного суду 8-річний Давід (українець за національністю) має поїхати жити до батька в Туреччину, пише СпецКор.

Ольга Якименко – уродженка села Рогинці Сумської області. Дівчина завагітніла від турка та поїхала з ним на Донеччину, а згодом – до Анталії. Там разом із сином Давідом мешкали два роки. Життя за кордоном, говорить дівчина, було, неначе в «золотій клітці». Суровий співмешканець забороняв їй спілкуватися із рідними в Україні, а сину – розмовляти українською.

“Зло зганяв на мені та на сину. Не дозволяв на вулицю виходити, ми не могли піти в парк погуляти з дитиною. Не давав по Скайпу із мамою говорити. Я терпіла до останнього, а тоді відпросилася на канікули в Україну. Повертатися я вже не збиралася, але йому не казала, щоб нічого не запідозрив”, – розповіла Ольга Якименко.

Дівчина із сином Давідом приїхала в Рогинці, але багатий турок знайшов її і там. Почав забрати сина через суд. Феміда із рішенням не забарилася.

“Суд визнав постійним місцем проживання дитини Турецьку Республіку, бо дитина там прописана, два роки навчалася та мала йти в другий клас. І його батько за національністю турок. Суд під моїм керівництвом приймав рішення на основі Гаазької конвенції 1980 року, яка захищає права батька”, – прокоментувала суддя Роменського міжрайонного суду  Євгенія Глущенко.

Рішення суду із поміткою «невідкладне» має виконуватися протягом тижня. Утім, добровільно до Туреччини ні Ольга, ні її 8-річний Давід їхати не хочуть. Дівчина переконує, на неї чекають знову тортури. І вже в Туреччині її ніхто не захистить.

Абсурдним рішення суду називають в обласному управління у справах дітей, яке є третьою стороною в судовій справі.

“Орган опіки та піклування суду написав висновок про недоцільність відібрання дитини в матері. Бо викрадення дитини не було і дитині тут нічого не загрожує і не шкодить. У цьому випадку застосовувати Гаазьку Конвенцію недоцільно, при цьому ігноруючи Конвенцію про права дитини. Але суд цього до уваги не взяв і прийняв рішення про повернення дитини в Турецьку Республіку, незрозуміло чому”,  -говорить начальник управління у справах дітей Сумської облдержадміністрації Юрій Каліновський.

Ольга просить правоохоронців якось відреагувати на її ситуацію та захистити її та права її дитини. А поки її адвокат готує подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах