У Сумах провели масовий рейд на іноземців

Увечері 3 листопада у Сумах поліція почала затримувати на вулиці іноземців та перевіряти їхні документи. Близько двадцяти людей затримали та відправили до відділку поліції. Про це повідомляє Громадське радіо, посилаючись на координатора Асоціації українських моніторів дотримання прав людини Сергій Перникоза.

Іноземців відправляли у відділок поліції, коли виявила, що у них немає документів. За інформацією правозахисника, це була спільна ініціатива міграційного центру та поліцейських.

«У принципі такі речі мають право бути. Єдине, що жодних норм по затриманню людей не було дотримано. Тому що, коли людей затримували, їм точно не повідомляли причини їхнього затримання, їм не роз’яснювали їхніх прав, більше того, не повідомляли центр надання безоплатної правової допомоги про те, що затримували людей, а самим затриманим казали «ну, ви не затримані, а доставлені», — каже Сергій.

На двох із затриманих склали адміністративні протоколи. Інших після профілактичної бесіди відпустили.

Наразі правозахиснику не відомо, через що поліція склала протоколи іноземцям. На думку Сергій Перникози, «це пряма дорога до дискримінації».

Він також повідомляє, що закон дозволяє доставляти до відділку поліції людей, коли у них немає документів і є підстави, щоб їх перевіряти.

Поділитися в соціальних мережах