У Сумах виявили 11 підлітків у суїцидальних групах

У Сумах виявили 11 підлітків, які перебували у небезпечних групах у соціальних мережах. Про це повідомила завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи Сумського інформаційно-методичного центру Марина Свириденко.

Загалом було виявлено 21 учня з характерними подряпинами у вигляді китів, написів, цифр та іншими ознаками, які мають суїцидальний характер. 11 із 21 підлітків перебували в небезпечних групах у соціальній мережі, у 10 випадках причетності до ігор у соцмережах не виявлено.

Правоохоронцями розроблено методичні рекомендації щодо виявлення можливої участі дітей у небезпечних групах, що діють у соціальних мережах, та алгоритм дій на випадок підтвердження таких випадків. Усі відомі силовикам факти об’єднані в одне кримінальне провадження, відкрите за ч. 3 ст. 120 Кримінального кодексу України (доведення до самогубства). Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що “групи смерті” – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні “завдання” – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою “гри” є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про “групи смерті” на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії. Небезпечні квести докотилися і до України.

Джерело: tsn.ua

Поділитися в соціальних мережах