Ціни на овочі для борщу б’ють рекорди

Незважаючи на те, що осінь – урожайна пора і саме в цей період можна було б запастись порівняно недорогими овочами, цього року це правило не спрацювало. Ціни на цибулю, моркву, столовий буряк у Глухові б’ють рекорди. Коли таке було, щоб у вересні кілограм цибулі коштував 12 грн, моркви – 11 грн, буряків – 7-8 грн. Продавці не встигають змінювати цінники в сторону збільшення, а покупці – звикати до таких цифр.

На запитання, чому це відбувається, підприємці мають одну відповідь: неврожай на півдні! Прогнозів ніхто не дає. Але, якщо згадати, що в минулі роки цінового піку цибуля, досягала в січні-лютому, то можна тільки уявити, скільки вона буде коштувати цієї зими, якщо вже сьогодні побила всі рекорди. Подорожчало і м’ясо. Наприклад, якщо окорок раніше можна було купити за 130 грн, то сьогодні за нього просять 150.

Цінова стабільність збереглась лише для картоплі: що в минулому році, що зараз, вона коштує 3 грн. З цього приводу в народі вже навіть жарт придумали, мовляв, картопля – найстабільніша валюта.

Джерело: https://nedelya.info/

Поділитися в соціальних мережах