У 10 сумських школах і садочках не підписані акти готовності до включення тепла

Зазвичай заклади сфери освіти в Сумах входять в опалювальний сезон без особливих проблем, і зауважень до їхньої підготовки практично не буває. Але цей рік може стати винятком.

Як повідомила на апаратній нараді в мерії 1 жовтня начальник управління освіти міськради Антоніна Данильченко, з усіх 88 закладів освіти практично за всіма вже підписані акти готовності до включення тепла, крім десяти шкіл і дитсадків, де в цьому році були встановлені нові сучасні електротеплопункти. Тут виникли проблеми з новим обладнанням, через що теплова інспекція поки не підписує їм акти готовності до пуску теплоносія.

Нагадаємо: на сесії Сумської міськради 28 березня депутати прийняли рішення про затвердження умов енергосервісних договорів із ТОВ «Європейська енергосервісна компанія». Це інвестор, який запропонував встановити в 11 міських школах і дитсадках спеціальне обладнання, яке дозволить суттєво скоротити споживання теплової енергії за рахунок встановлення індивідуальних електротеплопунктов (ІЕТП) «Кітотерм» з погодинним і погодозалежним регулюванням. Вони забезпечують цілодобове регулювання споживання теплової енергії, залежно від температури зовнішнього повітря і температури в приміщенні та дозволяють скоротити споживання гігакалорій в денний час до 10%, а вночі – виробляти теплову енергію за рахунок невикористовуваних електричних потужностей і з її допомогою підігрівати теплоносій, щоб зменшити споживання від централізованого опалення. У підсумку це дає економію до 50%. Всі витрати на впровадження енергоефективних заходів компанія взяла на себе, вкладення склали більше 5 млн. грн. Повернення цих капіталовкладень передбачено виключно за рахунок економії споживання теплової енергії. Після закінчення дії енергосервісного договору (від 7 до 8 років) все обладнання перейде у власність закладів, і 100% економії буде залишатися в розпорядженні міськбюджету.

З самого початку цей проект викликав великі сумніви у багатьох депутатів, тому після численних суперечок, обговорень і заперечень рішення ледве-ледве набрало необхідну кількість голосів тільки з третього разу. І ось тепер песимістичні прогнози супротивників цього рішення почали збуватися – з обладнанням виникли проблеми. Ця інформація стурбувала міське керівництво, оскільки в школах і дитсадках поряд із медичними закладами опалення включатимуть в першу чергу.

– Минулого тижня ми зустрічалися з цього питання з представниками управління освіти і підрядника, – повідомила заступник директора ТОВ «Сумитеплоенерго» Надія Покутня. – За всіма закладам, де проведено реконструкцію системи теплопостачання та встановлено нові ІТП з електропідігрівом, є серйозні технічні зауваження, в деяких закладах роботи виконані з відхиленням від проектної документації. На сьогодні призначено чергову нараду.

– Ви ж розумієте, що вже пізно щось міняти, ми вже не можемо відмовитися від цього проекту і повернути школи і дитсадки на центральне опалення, – зауважив мер Олександр Лисенко. – Так що давайте все-таки збиратися і якось вирішувати проблему. Щоб не було так, що хотіли як краще, а вийшло як завжди. А головне – щоб діти не залишилися без тепла.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах