У Сумах 29-а школа може залишитися без класів мистецтв

“Мрій і твори” – під таким девізом живе спеціалізована школа №29. Вже більше двох десятків років діти тут вивчають не лише загальноосвітні предмети, а й музику, хореографію та мистецтво театру. Ще у 1996 році почався регіональний експеримент, який довзолив сформувати систему естетично-художної освіти.

Ця школа заміняє будь-які гуртки, адже в її стінах діти отримують багатосторонній розвиток. Однак зараз постало гостре питання закриття класів мистецтв –  через нездатність міського бюджету профінансувати спеціалізований навчальний заклад.

Зараз у школі за мистецькою спеціалізацією працюють 69 педагогів, а навчається більше тисячі учнів. Театрально-хореографічні, музичні та художні класи – діти можуть обрати для себе будь-які.

У Кабміні створили формулу розрахунку заробітної плати, за якою спеціалізовані навчальні заклади з державного бюджету грошей не отримуватимуть.

“За цією формулою спеціалізовані заклади, будь-які, не тільки мистецького напряму, вони не фінансуються із державної субвенції,  а дали роз’яснення про те, що  ці заклади створені органами місцевої влади, і вони повинні фінансуватися з міського бюджету  “, – говорить директор школи Віра Рогова.

У бюджеті Сум додаткових грошей немає, тож з вересня постає питання закриття мистецьких класів. Вчителі ризикують втратити роботу, а діти – можливість творчо розвиватися.

Джерело: http://sts.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах