Гігантське дерево ось-ось звалиться на голову роменчанам (фото)

Між деревом та смертю: ось-ось “на голову” жителям мікрорайону Засулля в місті Ромни завалиться гігантське та кремезне дерево. Жінка, якій найбільше загрожують збитки, стукає в усі двері.

Прямо під двором жительки міста на вулиці Чернишевського росте величезна аварійна верба. Дерево давно всохлося та потребує негайної утилізації. Чекати ж дива, розповіла господарка двору, який ураз може перетворитися на руїни, вона більше не може. Буквально за декілька секунд кремезне дерево може як мінімум завалити її паркан і сарай, а то ще й людей покалічити. Але, як стало відомо, процедура спиляти рослину, навіть ту, яка несе колосальну небезпеку, – ціла бюрократична схема. 

Спочатку, розповіла жінка, її донька звернулася в міське управління житлово-комунального господарства з відповідною заявою. Надала й фото, де верба “в усій красі”. Але “картинка” не підходить, пояснили в управлінні, підкріпити її до документа не можна. Самостійно зробити якісне фото комунальники відмовляються, адже на плечах чотирьох працівників – і так ціла купа роботи. Тому за місяць жодних зрушень по справі так і не було. 

На квартальному зібранні занепокоєна жінка зі своєю проблемою звернулася до мера, адже гаяти час далі не можна, вважає вона. “Дерево всохлося, й гілляччя вже починає відпадати на голови перехожих та в мій двір”, – розповіла роменка. 

На думку Сергія Андрійовича, вихід із ситуації є, до того ж, не один: або робити затребуване фото та самостійно шукати підрядника, або ж чекати, доки процедура пройде всі етапи “бюрократії”. ” За дві хвилин по дзвінку ніхто не приїде, – наголосив міський голова. – Адже є закон, який ніхто не може порушити, хоч він і не на Вашому боці зараз”.

За словами Олени САЛОМАТІНОЇ, начальника відділу благоустрою та санітарної очистки міста, прибрати дерево – непроста справа. Жінка пояснила, що необхідна документація спочатку подається в обласне управління екології, яке й говорить вирішальне слово: чи давати дозвіл на знесення, чи ні. Фахівці з області виїздять на зазначене місце, й тільки тоді управління може приступити до вирубки. “Нові дерева тільки от почали насаджувати, але ж випилювання старих не відбувається, – розповіла Олена Петрівна. – Та якщо ми почнемо зносити всі дерева в місті, нам ні на що не вистачить коштів, адже бюджет Ромен дуже малий”.

Жінка розповіла: навіть якщо документи «спрацюють» та з області дадуть «добро», управлінню ЖКГ пиляння «влетить в копійку». «Якщо на невеликі дерева бюджет виділяє по 800-900 гривень за кожне, – пояснила пані Олена, – то це ж дерево-титан. На нього потрібно буде затратити не менше 5 тисяч гривень». А ще потрібно врахувати багато й інших нюансів: складний під’їзд до зазначеного місця, велика бригада, а техніку найняти… Та все ж, наголосила начальник відділу благоустрою, за “смерть” дерева готові працівники поборотися…

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах