Сумчани поставили у дворі шлагбаум

Жителі гуртожитку УТОГ, що на Ярослава Мудрого, вийшли на зібрання через аварійність будівлі. Люди говорять, що тріщини в стінах проходять наскрізь. Власними силами вони підтримують його, але для капітального ремонту треба близько 3,2 мільйонів гривень. Через сусідній пункт прийому вторсировини, до якого їздять вантажівки, стан і без того аварійного будинку погіршився.

Раніше заїзд до гуртожитку був закритий, але зараз дорожнього знаку немає. До пункту прийому щодня приїжджають вантажні машини, які розбивають дорогу та через коливання яких тріскаються стіни. “Крім того, що там приймають макулатуру та пляшки, там ще й почали приймати металобрухт (у нас є підозра, що без відповідних дозволів і ліцензій). У зв’язку з цим відбувається масове засилля безхатченків, які приносять туди знайдене, розпивають алкоголь і потенційно несуть загрозу для глухонімих дітей. Друге, що відбувається – щодня заїжджають вантажівки, які створюють вібрації та від руху яких став погіршуватися стан гуртожитку”, – говорить активіст Микола Сурженко.

Косметичний ремонт гуртожитку, заміну водопровідних та каналізаційних труб, ремонт даху та відливи робили за кошти УТОГ, на капітальний – фінансів немає. “Ми запросили організацію, щоб нам зробили кошторисно-проектну документацію та обстеження відсотку зношування конструкції цієї будівлі. Вони займалися цим близько місяця, обстежували і підвали, і житлові приміщення та зробили висновок: стан будинку погіршується через грунтові води, які знаходяться дуже близько, та вантажівки, що курсують до пункту прийомують вторсировини”, – говорить Людмила Яковчук, директор Сумського ПП УТОГ “Стиль”

Для того, аби припинити заїзд вантажівок у двір гуртожитку, жителі перекрили дорогу металевим шлагбаумом, за що їх можуть оштрафувати в Інспекції з благоустрою міста Суми. “На наступному тижні ми вручаємо їм акт, на підставі нього вони повинні привести у відповідність встановлений шлагбаум. Вони мають отримати технічні умови стосовно можливості його розташування. І на цей період вони самі несуть відповідальність за нещасні випадки. Щодо аварійності будинку, то його власники – УТОГ, у них є свій бюджет та баланс. Вкладувати в цей будинок кошти з міського бюджету ми не можемо по закону. У них є державний акт на право постійного користування землею, відповідно всі ремонти, що стосуються будинку та прибудинкових доріг вони здійснюють самі”, – говорить Микола Яковенко, заступник начальника Управління “Інспекція з благоустрою міста Суми” Сумської міської ради.

Наразі жителі написали офіційне звернення до міського голови Сум, щодо аварійності будинку та почали збирати документи на узаконення шлагбауму.

Джерело: tribuna.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах