У Сумах 47 будинків підключать до тепла після ліквідації поривів

За словами керівника апарату  ОДА Дмитра Живицького, станом на сьогодні міста Глухів, Конотоп, Лебедин уже з теплом 100%, Охтирка на 98%, бо одна загальноосвітня школа «вмикається» сьогодні. У місті Суми до «тепла» не підключили ще 47 будинків, вони будуть підключені після ліквідації поривів.

Разом із тим він повідомив, що через низку непорозумінь між ПАТ «Сумигаз» і споживачами, та зволіканням органів місцевого самоврядування з вирішенням цих питань, в останній робочий день минулого тижня майже все керівництво облдержадміністрації на чолі з головою включалися у питання забезпечення населення теплом. Так, у місті Шостка по 7 житлових будинках ще в четвер вирішували питання разом із «Сумигазом» щодо повірки лічильників. Були питання й по Білопільському району, де залишалися борги за минулі періоди по газопостачанню.

У ході апаратної наради перший заступник губернатора  Олександр Марченко наголосив: «На жаль, на сьогодні в органах місцевого самоврядування не вистачає відповідальності, тому облдержадміністрація змушена вирішувати проблеми, з якими мала би впоратися місцева влада. Тому коли хтось веде мову про те, що децентралізація не потрібна, цей яскравий приклад доводить протилежне».

Заступник Сумського міського голови Віктор Волонтирець пояснив ситуацію по 47 будинках, жителі яких ще мерзнуть у своїх квартирах.

«Частина питань у цих будинках пов’язана з поривами, але найбільші проблеми у нас – це крадіжки запірної арматури, – говорив він. – Наразі вкрадено запірної арматури на суми до 200 тисяч гривень. Тому експлуатуючі організації в оперативному режимі закуповують нову арматуру. Працювали і в суботу та неділю. На апаратній нараді нас завірили, що до 16 години все буде зроблено. А бюджетна сфера включена ще 10 жовтня в повному обсязі».

Поділитися в соціальних мережах