«Вище середнього»: Сумщина піднялася на 7 позицій за квартал

Дев’яте місце в Україні за рейтингом інвестиційної привабливості областей у першому кварталі 2017 року зайняла Сумська область. Аналітики компанії «Євро-Рейтинг» віднесли Сумщину до групи із семи регіонів, позиції якої оцінюються за рівнем «Вище середнього».

19244051_1564934593547616_757872304_n-2

«Вперше одразу сім регіонів розмістилися в категорії «ineC», – йдеться у повідомленні «Євро-Рейтингу». – Інвестиційна ефективність «Вище середньої» зафіксована у Закарпатській, Київській, Сумській, Харківській, Черкаській, Запорізькій та Волинській областях… Звертає на себе увагу значне покращення показників Сумського і Закарпатського регіонів (за підсумками жовтня-грудня 2016 року вони знаходилися в категорії «ineE» – інвестиційна ефективність нижче середньої».

Оскільки одне із завдань інвестицій – створення робочих місць, то показники безробіття в регіонах є показовими. Адже зростання вкладень в економіку має супроводжуватися скороченням числа безробітних. Тільки у Дніпропетровській, Київській, Сумській, Полтавській, Харківській і Хмельницькій областях зафіксовано приріст працевлаштування безробітних.

Ще одна форма оцінки інвестиційної ефективності – динаміка житлового будівництва, адже у нерухомість вкладаються там, де найбільш привабливі умови для життя. Збільшення житлового будівництва фахівці зафіксували практично в усіх регіонах, але найвищій приріст відзначено в Полтавській (41,5%), Сумській (14,9%), Рівненській (13,9%) областях.

Крім того, Сумщина увійшла у трійку лідерів за обсягами надання послуг. На Закарпатті приріст склав 10,7%, у Полтавській області – 10,4%, у Сумській – 9,1%.

Експерти прогнозують, що за підсумками півріччя Сумщина збереже, або підвищить свою позицію у рейтингу інвестиційної ефективності. Однією із передумов цього має стати запланований на 12 липня цього року запуск у Сумах компанією «ГУАЛАПАК УКРАЇНА» нового підприємства з виробництва гнучких пакувальних матеріалів для дитячого харчування. У новий завод загальною площею 13,2 тисяч квадратних метрів та розрахованого на створення 300 додаткових робочих місць було інвестовано 16 мільйонів євро приватних інвестицій.

Поділитися в соціальних мережах