З’явилася інформація про руйнування універмагу “Київ”

У центрі Сум попри заборони чиновників продовжується будівництво триповерхової прибудови до універмагу “Київ”. Так адміністрація ТРЦ проводить модернізацію і розширення торгівельних площ.

30714098_432372387216782_7326660774670106624_n

Жителі обласного центру називають споруду “монстром”, що неспинно розростається, але найбільше людей лякає не потворний зовнішній вигляд, а питання безпеки: чи не завалиться будівля у будь-який момент?

30726633_432372370550117_808097293583515648_n

Сумчанин Андрій Пархоменко, поспілкувавшись із працівниками концерну «NICMAS», дізнався, що конструкція прибудови уже зараз просіла. Про це він написав у Фейсбуці, закликаючи користувачів соцмережі ділитися інформацією з цього приводу:

“Друзья, хотел узнать, может кто тоже в курсе. На днях общался с сотрудниками Укрросметалла (тот что сейчас “Никмас”). Там вот они рассказали малоприятные вещи – якобы пристройка к универмагу “Киев” не выдержала напряжения и просела, работы там приостановлены – думают что делать дальше. Зарплату работникам Никмаса не платят уже третий месяц… Вот такие нехорошие дела. Если есть у кого-то больше информации о судьбе этого здания и финансовых дел на Никмасе – поделитесь. Ведь предприятие крупное, хотя и врядли много налогов платит в горказну”.

bezymyannyj

Пост Пархоменка підтримали десятками лайків, репостів і коментарів, що лише підтвердило суспільний резонанс і обурення скандальним будівництвом.

“Как можно на металлических стойках, которые держали крышу парковки!!! построить еще 3 этажа??возле стоек раздоблали асфальт, залили это дело цементом и вуаля, новый фундамент готов…Остается ждать страшных последствий 😖😖😖😖”, – коментує Діана Харченко.

Юрій Тищук зауважує, що деформації є також і всередині універмагу: “Цей універмаг “просел” і в основній частині будівлі. Мало хто про це знає. Хто хоче – зверніть увагу на металеві стяжки по периметру з боку будинку одягу”.

Нові члени архітектурно-будівельного контролю за зверненнями СБУ та управління містобудування провели позапланову перевірку  і знайшли порушення.

“Були порушені положення закону України про регулювання містобудівної діяльності в частині отримання дозволу на проведення підготовчих та будівельних робіт”, – пояснив заступник начальника управління ДАБК Валерій Скоромний.

Власники забудови оскаржили у суді припис на усунення порушень та зупинення будівельних робіт. Нині триває апеляція. Якщо вона не визнає перше рішення суду незаконним, архітектори збираються подавати заяву до Верховного суду, щоб заборонити прибудову до торгівельного центру. Детальніше про це –  у сюжеті інформаційної програми “Сьогодні” на ТРК “Україна”.

 

Поділитися в соціальних мережах